Evropská unie

Evropská unie svoji vyhláškou komplikuje postkynutí úvěru rodinám

Evropská unie nedávno schválila novou vyhlášku, kterou komplikuje rodinám poskytnutí úvěru na rodinné bydlení. Mladé rodiny budou mít od 21. března letošního roku problém získat u banky úvěr, který bude využit pro bydlení nebo stavbu rodinného domu. Zastupitelé bank v Evropské unii tvrdí, že jsou proti tomuto nařízení z Bruselu zcela bezbranní a mají tak svázané ruce.

Čtěte více: EU tlačí na Sýrii, aby zamezila dalším leteckým útokům na civilisty

Všem bankám v Evropské unii tak ztěžují politici z Bruselu práci, jelikož budou muset od 21. března pečlivěji prověřovat klienty, kteří si budou chtít půjčit peníze na bydlení. Bude tak nutný rozsáhlý průzkum ze strany banky, která prověří, zda je klient schopen pravidelně splácet svoji půjčkou. Banky v Evropské unii se také budou muset přesvědčit, zda budou klienti schopni splácet úvěr i při velkém nárůstu úrokových sazeb. Nadále nebude mít téměř žádný vliv vlastněný majetek ze strany klientů bank, ale jejich aktuální finanční situace.

Evropská unie schválila novou vyhlášku, která komplikuje mladým rodinám poskytnutí úvěru u bank

Iniciátoři, kteří pracovali na nové směrnici tvrdí, že se jedná o ochranu spotřebitelů proti finančnímu přetížení. Poslanci si však neuvědomují, že právě mladé rodiny, které chtějí úvěr, nemají tak velké finanční rezervy. Pravidly tedy projdou pouze rodiny ve věku 30 až 50 let, které disponují velkým příjmem.

(KPa, ca.cz, hs.sk, Foto: TungCheung / Shutterstock.com)

Přejít nahoru