Viktor Orbán se postavil proti LGBT ideologii, kterou vnucovala všem státům Evropská unie. Maďarsko se stalo vůbec první zemí, která dokázala tuto ideologii odmítnout. Maďarský premiér jednání Evropské unie odsoudil a považuje jej za nenormální. Maďarský premiér tak pokračuje v „boji“ proti Evropské unii, které se již před několika týdny postavil v souvislosti s uprchlickými kvótami, které zásadně odmítá a nehodlá je v jeho zemi akceptovat.

Čtěte více: EU tlačí na Sýrii, aby zamezila dalším leteckým útokům na civilisty

Maďarsko se tedy stalo před několika dny oficiálně první zemí v Evropské unii, která se rozhodla ignorovat nebezpečné dokumenty, které navrhli poslanci z Bruselu a apelují na členské země k jejich schválení. O jaké se vlastně jedná dokumenty, proti kterým se ohradila maďarská vláda? Konkrétně se jedná o dokument, ve kterém je oslabováno chápání přirozené rodiny, jenž propaguje právě LGBT , jenž zahrnuje osoby s menšinovým sexuálním zaměřením vůči heterosexuální orientaci.

Maďarský premiér Viktor Orbán se postavil proti iniciativě EU, která vnutila členským státům unie ideologii LGBT

Dokumenty pod názvem „Strategická angažovanost za rodovou rovnost“ a „Opatření pro šíření rovnosti LGBT osob“ vyvolaly v Evropě vlnu ohlasů. Kdyby Maďarsko tyto dokumenty nevetovalo, členské země by musely přehodnotit národní politiku životního stylu osob LGBT.

(KPa, ca.cz, hs.sk, Foto: 360b / Shutterstock.com)

Komentáře

1 KOMENTÁŘ

Comments are closed.