Náčelník štábu maďarské armády varuje celou Evropskou unii před další masivní uprchlickou vlnou, která by se měla z blízkého východu, zejména pak ze Sýrie přivalit přes Ukrajinu a dále do střední Evropy. I přes nezájem většiny uprchlíků, setrvat v zemích jako je Maďarsko, Slovensko nebo dokonce Česká republika, může se stát, že přes nezájem Německa ubytovat uprchlíky, skončí někteří i u nás.

Čtěte více: Merkelová se povýšila v německé Talk Show na evropskou císařovnu

Od počátku uprchlické krize tak političtí představitelé nedělají nic jiného, než záměrně natahují čas, během kterého však proudí tisíce a tisíce uprchlíků do středu Evropské unie. Jedná se o kritické množství lidí, kteří se přesunují do Evropy, kde může dokonce nastat situace, že bude omezena demokratická svoboda obyvatel Evropské unie. Dokáže Evropu ochránit před uprchlíky několik plotů na maďarské hranici?

Uprchlická vlna se dovalí přes Ukrajinu, varuje před masivní vlnou utečenců náčelník štábu maďarské armády

Maďarsko dokázalo během pár dnů postavit několik kilometrů plotů na hranici, které mají zemi chránit před návalem nelegálních uprchlíků, proč taková opatření nezváží i řecká vláda? Ve spojitosti s Řeckem nebyla v několika posledních týdnech zmíněna tamější finanční krize, která byla před několika měsíci naprosto neúnosná. Zavře tedy Řecko hranice, až bude situace naprosto nesnesitelná?

(KPa, ca.cz, hs.sk, Foto: Ververidis Vasilis / Shutterstock.com)

Comments are closed.