Budoucnost Velké Británie závisí na mladých voličích

Agentura Opinium provedla průzkum veřejného mínění mezi Brity. Ti měli říct, jaký mají názor na Brexit, tedy na možný odchod Velké Británie z Evropské unie. Setrvání v EU podporují nejvíce mladší voliči, konkrétně lidé ve věku od 18 do 34 let. Pro zachování členství je jich 53 procent. Problémem ovšem je fakt, že celých 52 procent z těchto voličů zatím neví, zda se voleb vůbec zúčastní.

„Vládní stratégové a autoři průzkumů soukromě připouštějí, že hlavním problémem pro zastánce setrvání je, že mají nejsilnější podporu mezi mladými lidmi, kteří ale nejméně rádi hlasují,“ komentoval situaci nedělník The Observer, který výsledky výzkumu zveřejnil.

Průzkum také odhalil, že zastánci odchodu Velké Británie z EU vedou o 4 procenta, celkově je pro odchod tedy 43 procent britských voličů. Pro setrvání v EU je jen 39 procent Britů. Pro premiéra Camerona a jeho kampaň za setrvání Británie v EU je klíčových 20 procent ještě nerozhodnutých voličů, kteří mohou poměr sil ještě proměnit. Samotné referendum proběhne 23. června.

(PZi, Eurozpravy, Foto: Ondrej Deml / Shutterstock.com)

Přejít nahoru