Řecko

Řecko zadrželo dva Čechy, kteří v uprchlickém táboře nabádali uprchlíky k překročení hranic

Řecko nechalo během minulých dnů zatknout dva Čechy, kteří podle dostupných informací naváděli v tamějším uprchlickém táboře uprchlíky k nelegálnímu překročení hranic s Makedonií. Podle informací od řecké policie se mělo jednat o dva české aktivisty, kteří v uprchlickém táboře Idomeni nabádali uprchlíky k překročení hranic. U českých aktivistů nalezla řecká policie podle tamějších zpráv nůž a malé množství marihuany. O událostech v řeckém uprchlickém táboře informoval během minulého týdne zpravodajský server Greek reporter.

Řecko nechalo zatknout dva české aktivisty, kteří nabádali uprchlíky k nelegálnímu překročení hranic s Makedonií

Řecká policie podobný incident musela již v minulosti řešit, když zadržela přibližně 27 cizinců ze Španělska, kteří pracovali v jednom uprchlickém táboře jako dobrovolníci, jenž vyprovokovali uprchlíky k potyčce mezi policií. Jak uváděla řecká média, žadatelé o azyl z uprchlického centra Katsiki požadovali lepší ubytovací podmínky a zablokovali tamější hlavní cestu. Proti této blokádě zasahovala řecká policie, přičemž se policisté museli bránit před kameny a kusy dřeva, které po policistech protestující uprchlíci házeli.

Čtěte dále: Papež František dopravil z Řecka do Říma 12 uprchlíků ze Sýrie

O dalším případu informovala agentura AP, kdy dva aktivisté ze Španělska byli zadrženi za účast při násilnostech mezi žadateli o azyl a makedonskými ozbrojenými složkami u přilehlého hraničního přechodu.

(KPa, ca.cz, hs.sk, Foto: De Visu / Shutterstock.com)

Přejít nahoru