Opravdu neexistuje konec lidské hlouposti? Zvláště pokud se jedná o ubližování a poškozování živočichů pro zcela nesmysluplné účely?

Žena pobouřila veřejnost, když z jezera vytáhla labuť, která následně zemřela, pro pořízení selfie

V poslední době se mluvilo o tom, že na jedné pláži v Argentině dav lidí zabil mládě delfína, protože si s ním chtěli všichni udělat selfie. A také jeden hlupák z Floridy vytáhl z vody mládě žraloka, aby se s ním předváděl a nakonec ho hodil zpět do vody napospas osudu.

Jednou dobrou zprávou je to, že se občas najdou také lidé, kteří chtějí zvířata chránit. Stalo se tak na pobřeží v Kanadě, kde uvízla kosatka. Lidé strávili 6 hodin tím, aby kosatku ovlažovali vodou, dokud nepřišel příliv a kosatka nebyla schopna sama odplavat.

Hlavním tématem této zprávy však je případ ženy v Makedonii, která ublížila labuti jen kvůli jednomu důvodu – aby si s ní udělala selfie.

Metro.co.uk uvádí, že žena táhla labuť od břehu jezera Ohrid za křídla a pak ji tam nechala zemřít. Od té doby se fotky této ženy držící labuť za křídlo staly virálními. Podle Makedonia Online zůstal pták po tomto nepříjemném setkání nehybně ležet.

Toto zcela barbarské chování by nemělo být přijato společností ani úřady. Lidé by se měli vyvíjet nad rámec své sobeckosti a měli by se chovat jako Správci této Země – zajistit, aby bylo o všechny obyvatele této planety dobře postaráno.

(KPa, skn.cz, Foto: Trueactivist)

RSS Protext – kultura

  • Grawemeyerovu hudební cenu získal netradiční chorál
    Louisville (Kentucky) 4. prosince 2023 (PROTEXT/PRNewswire) - Srbsko-americká skladatelka Aleksandra Vrebalovová získala Grawemeyerovu cenu za hudební kompozici na Louisvillské univerzitě za rok 2024 za netradiční sborovou skladbu „Missa Supratext" pro smyčcové kvarteto a dívčí sbor.22minutové dílo poprvé předvedla v roce 2018 v San Franciscu skupina Kronos Quartet, dlouhodobě známá podporou hudebních inovací, a San Francisco […]
  • Špindlerovská Andělská křídla ukazují cestu k budoucnosti bez kouře
    Špindlerův Mlýn (Trutnovsko) 4. prosince 2023 (PROTEXT) - Tradiční rozsvěcení vánočního stromu ve Špindlerově Mlýně bylo letos spojeno se slavnostním představením Andělských křídel. Tento nový foto point, umělecké dílo představující andělská křídla, je zároveň symbolem inciativy "Město bez kouře", k níž se Špindlerův Mlýn v letošním roce připojil. Jejím cílem je inspirovat obyvatele a návštěvníky […]
  • Podpora pozitivního chování u osob s PAS a intelektovým postižením: Vidět klienta jako individualitu
    Praha 4. prosince 2023 (PROTEXT) - Část lidí s intelektovým postižením nedokáže verbálně komunikovat. Když se jim něco nelíbí nebo s něčím nesouhlasí, nemají jinou možnost než vyjádřit se skrze náročné chování. Kniha o metodě podpory pozitivního chování přichází s jasnou změnou: vyjděme z potřeb klientů a přenastavme režim individuálně.Kniha Podpora pozitivního chování u osob […]