Ve východní Evropě začínají v poslední době vznikat nové občanské hlídky, kterým se nadále daří bránit hranice Evropské unie od nelegálních migrantů, kteří putují z blízkého východu a severní Afriky každým dnem do Evropy. Jak se píše v německém článku deníku der Spiegel, tyto hlídky proti nelegálním uprchlíkům mají značnou podporu od tamějšího obyvatelstva. Většina hlídek se pohybuje v blízkosti uprchlických táborů, kde pomáhají řešit situaci policejním jednotkám a armádě při obraně hranic.

Na východě Evropy vznikají nové občanské hlídky, které pomáhají armádě v boji proti nelegální migraci do EU

Jedna občanská hlídka se pohybuje podle dostupných informací v Bulharsku, kde se hlídce podařilo nedávno dopadnout tři nelegální migranty z Afghánistánu, kteří prchali přes hranice z Turecka. Jak můžete slyšet níže ve videu, hlídka migrantům opakovala, aby se navrátili do Turecka. Tamější zprávy potvrzují další podobné hlídky v oblasti od Baltu až do Bulharska, kde se pohybují podobné pravicové soukromé milice.

Čtěte dále: Evropa není svobodná a je nám zakázáno hovořit pravdu, tvrdí Orbán

Tamější úřady si pochvalují pomoc od takzvaných soukromých šerifů, z nichž jsou ovšem někteří bývalí pachatelé. Jakákoliv pomoc policii, armádě a celému státu je samozřejmě vítána, děkuje hlídkám bulharský premiér Bojko Borisov. Podobný spolek vznikl již na začátku roku v Estonsku. Tamější dobrovolníci si přezdívají „Odinovi vojáci“ a do dnešních dnů dokázali podle informací zamezit několika trestným činům ze strany uprchlíků.

(KPa, ca.cz, pz.cz, Foto: Procyk Radek / Shutterstock.com)

Komentáře