Islámský stát

Islámský stát vyzývá během ramadánu k útokům na Západě

Teroristé a radikální islamisté z uskupení Islámský stát vyzývají všechny svoje bojovníky k teroristickým útokům na Západě, které se mají podle vyjádření ze strany radikálních islamistů odehrát během ramadánu. Ramadán je měsícem invaze a džihádu (svaté války). Přesně takto se vyjádřil na zvukové nahrávce mluvčí radikální organizace Islámského státu Muhammad Adnání. Jak uvedla zpravodajská agentura DPA, extrémistická skupina IS vyzvala prostřednictvím nejnovějšího poselství všechny svoje podporovatele, aby v následujícím měsíci podnikli útoky v zemích na Západě, přesně jak si žádá posvátný ramadán.

Islámský stát vyzývá všechny svoje členy k teroristickým útokům v Evropě během nacházejícího měsíce ramadánu

Mluvčí radikální skupiny IS Muhammad Adnání tak prakticky vyzval Evropu k válce. Již před několika týdny v Evropské unii panovaly obavy před dalšími teroristickými útoky, podobným těm, které se odehrály v Belgii.

Čtěte dále: Německo je domovem pro více teroristů, než se předpokládalo

Jak uvádí agentura DPA, výše zmíněný pokyn k bojovníkům byl zřejmě také mířen na stoupence kalifátu IS, kteří se pohybují na území Evropy a Ameriky. Zpravodajská agentura také uvedla, že první dny ramadánu v tomto kalendářním roku připadají na první červnové dny. Měla by se celá Evropa připravovat na možné teroristické útoky podobné těm v Paříži a Bruselu?

(KPa, ca.cz, kv.sk, Foto: Cryptocoinsnews)

Přejít nahoru