Maďarsko bude s největší pravděpodobností nuceno přijmout více než 50 tisíc žadatelů o azyl, kteří do země přicestují z Německa a Švédska. Ministr vlády János Lázár situaci v Evropě komentoval tak, že podobný postoj Evropské unie je již neudržitelný. Není to však jen Německo a Švédsko, kteří chtějí vracet migranty zpět do Maďarska. Maďarská vláda však požadavky zemí v Evropské unii odmítá a tvrdí, že je třeba migranty přepravit zpět do Řecka. Upozorňujeme vlády zemí v Evropské unii, že uprchlíci přišli do EU přes Řecko, kam musejí být také navráceni, uvedl Lázár.

Německo společně se Švédskem hodlají vyslat dohromady více než 50 tisíc žadatelů o azyl do Maďarska

Jak uvedl zpravodajský server magyaridok.hu, do 24. května členské země Evropské unie avizovaly odeslání více než 10 tisíc migrantů zpět do Maďarska. Využití dublinské dohody, jenž umožňuje zemím vrácení migrantů do Maďarska, plánuje například Německo, Rakousko, Francie nebo Švédsko.

Čtěte dále: Europoslanci dávají Švédsku rok na splnění migračních kvót

Do dnešních dnů bylo do Maďarska navráceno 278 uprchlíků, zejména ze Sýrie, Iráku a Afghánistánu. János Lázár také kritizoval během svého prohlášení Evropskou unii, která s Tureckem uzavřela dohodu o uprchlících a považuje zemi pod nadvládou Recepa Tayyipa Erdogana za bezpečnou, Řecko však nikoliv.

(KPa, ca.cz, kv.sk, Foto: Istvan Csak / Shutterstock.com)

Komentáře