Celé Německo je v pozoru, jelikož tam neznámý útočník střílel v kině plném lidí, přičemž policie uvalila na celý případ informační embargo. Jak uvádějí tamější média, maskovaný útočník měl vběhnout do sálu plného lidí, přičemž střílel do vzduchu, policie zareagovala na neznámého útočníka mobilizací a poplachem. Nepotvrzené informace uvádějí, že mělo být zraněno nejméně 25 lidí. Ozbrojeného útočníka měli příslušníci německých bezpečnostních složek zastřelit, informuje internetové vydání deníku Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ). Zastřelení neznámého útočníka potvrzují také deník Bild a agentura APA. Jelikož policie uvalila informační embargo, tak je zcela možné, že se jednalo o muslimského útočníka.

Německo v pozoru: Neznámý útočník zranil během střelby v kině více než 25 osob! Policie uvalila embargo

I když zatím není znám motiv útočníka, policie odmítá, že by mělo drama v Německu teroristické pozadí. Zprávy německých médií hovoří o desítkách zraněných, přičemž policie odmítá prozradit další podrobnosti o aktuálně řešeném případu, informuje zpravodajská agentura DPA.

Čtěte dále: Kardinál při kázání bojoval za klasické rodiny! Teď jej stíhá prokuratura

Islamistickému ani teroristickému pozadí činu nenasvědčují však zatím žádné indície. Jak uvedl německý deník Bild, u útočníka měla policie najít také dlouhou střelnou zbraň, pás s trhavinami a ruční granát, který nebyl použit.

(KPa, ca.cz, hs.sk, Foto: Shutterstock)