Předsedkyně ukrajinské politické strany Baťkivščina a bývalá premiérka Julija Tymošenková komentovala ekonomické sankce vedené proti Moskvě a celému Rusku a požaduje jejich zpřísnění v souvislosti s anexí poloostrova Krym, jenž se odehrálo během roku 2014. Před několika hodinami požádala Tymošenková, aby byly ekonomické sankce vůči Rusku mnohonásobně zpřísněny, aby Rusko nemohlo přežít, informují tamější média. V souvislosti s Ruskem se také vyjádřila při nedávném ekonomickém fóru, jenž se odehrálo právě v Rusku, Evropská unie, která během jednání v Petrohradě prodloužila ekonomické sankce vůči Rusku o další rok v souvislosti s neutichající situací mezi Ruskem a Ukrajinou.

Předsedkyně politické strany Baťkivščina Julija Tymošenková nabádá k zpřísnění sankcí proti Rusku

Ekonomické sankce vůči Rusku musí být čím dál více silnější, dokud nenavrátí Rusko Ukrajině poloostrov Krym. Je třeba mnohonásobně posilnit sankce vůči Rusku a tyto sankce budou každým rokem stále tvrdší a tvrdší, komentuje situaci v zemi předsedkyně politické strany Baťkivščina.

Čtěte dále: Ukrajina je připravena nahradit Velkou Británii v Evropské unii

Mnozí analytici také poukazují na fakt, že značná část politiků na Ukrajině změnila svoji rétoriku v souvislosti s návratem Savčenkové do země. Její popularita stále roste, naopak oblíbenost a popularita jiných politiků na Ukrajině klesá, informují tamější média.

(KPa, ca.cz, hs.sk, Foto: hs.sk)