Čína by se měla připravit na vojenskou konfrontaci se Spojenými státy v Jihočínském moři. Uvedly to vlivné pekingské noviny Global Times, za nimiž stojí komunistické vydavatelství Ženž-minž-pao.

Čínský list Global Times ve svém vydání vyzývá USA k přípravě na vojenský konflikt proti Číně

Ruský portál bfm.ru uporňuje na to, že agentura Reuters ve vztahu k této publikaci poukazuje na skutečnost, že militantní výzva byla zveřejněna týden před mezinárodním soudem v Haagu, ohledně spor mezi Čínou a Filipínami , které tiše posporují Spojenými státy, ohledně sporných územích v Jihočínském moři.

„Washington nasadil dvě skupiny letadlových lodi v Jihočínském moři, a demonstruje sílu, a ukazuje svaly. Jako nejsilnější mocnost, USA očekávají, že Čína podlehne jejich vůli,“ napsal v úvodníku Global Times, který byl zveřejněna v Pekingu v čínském a anglickém jazyce.

Noviny přímo vyzývají ke zvýšení schopnosti Číny k vojenskému zadržení strategických protivníků.

„I kdyby se Čína nebyla schopna odolat vojenské síle USA v krátkodobém horizontu, musí být připravena, aby USA zaplatily nepřijatelnou cenu, pokud provedou ofenzivní intervenci ve sporu v Jihočínském moři,“ uvedl deník.

„Čína doufá v řešení sporů prostřednictvím vyjednávání, ale měla by být připravena na vojenskou konfrontaci. Jedná se o projev zdravého rozumu v mezinárodních vztazích, “ zdůrazňuje Global Times.

Global Times jsou noviny známé jako nástroj čínských nacionalistických tendencí v politickém vedení země, je po něm velká poptávka v Číně hlavně mezi politickou elitou, i když nezastává oficiální pozici mluvčího ústředního výboru čínské komunistické strany. Jeho úvodníky, zdůrazňuje Reuters, by neměly být považovány za vyjádření oficiálního stanoviska čínské vlády.

(KPa, skn.cz, Foto: Shutterstock)

RSS Protext – kultura

  • Grawemeyerovu hudební cenu získal netradiční chorál
    Louisville (Kentucky) 4. prosince 2023 (PROTEXT/PRNewswire) - Srbsko-americká skladatelka Aleksandra Vrebalovová získala Grawemeyerovu cenu za hudební kompozici na Louisvillské univerzitě za rok 2024 za netradiční sborovou skladbu „Missa Supratext" pro smyčcové kvarteto a dívčí sbor.22minutové dílo poprvé předvedla v roce 2018 v San Franciscu skupina Kronos Quartet, dlouhodobě známá podporou hudebních inovací, a San Francisco […]
  • Špindlerovská Andělská křídla ukazují cestu k budoucnosti bez kouře
    Špindlerův Mlýn (Trutnovsko) 4. prosince 2023 (PROTEXT) - Tradiční rozsvěcení vánočního stromu ve Špindlerově Mlýně bylo letos spojeno se slavnostním představením Andělských křídel. Tento nový foto point, umělecké dílo představující andělská křídla, je zároveň symbolem inciativy "Město bez kouře", k níž se Špindlerův Mlýn v letošním roce připojil. Jejím cílem je inspirovat obyvatele a návštěvníky […]
  • Podpora pozitivního chování u osob s PAS a intelektovým postižením: Vidět klienta jako individualitu
    Praha 4. prosince 2023 (PROTEXT) - Část lidí s intelektovým postižením nedokáže verbálně komunikovat. Když se jim něco nelíbí nebo s něčím nesouhlasí, nemají jinou možnost než vyjádřit se skrze náročné chování. Kniha o metodě podpory pozitivního chování přichází s jasnou změnou: vyjděme z potřeb klientů a přenastavme režim individuálně.Kniha Podpora pozitivního chování u osob […]