Pápež František prejavil smútok nad tým, že deti sa učia v škole o možnosti zvoliť si pohlavie.

Pápež sa o tom zmienil už minulý týždeň počas súkromného stretnutia s poľskými biskupmi za zatvorenými dverami na Svetových dňoch mládeže, no Vatikán to zverejnil až teraz: “Dnes sa deti v školách učia to, že každý si môže vybrať svoje pohlavie.” Slovo “deti” pritom ešte raz na zvýraznenie zopakoval.

Obvinil všeobecne “osoby a veľmi vplyvné krajiny a inštitúcie, ktoré darujú peniaze” na takéto učebnice. Ide podľa neho o “ideologickú kolonizáciu” a jednu z nich aj pomenúva: “Poviem jasne jej meno a priezvisko – je to gender.”

“Žijeme moment zničenia človeka ako Božieho obrazu,” povedal pápež František s dodatkom, že jeho predchodca Benedikt XVI. označil aktuálne časy ako “epochu hriechu proti Bohu Stvoriteľovi”.

“V rozhovore s pápežom Benediktom, ktorý má jasnú myseľ, mi povedal: ˝Svätý otče, toto je epocha hriechu proti Bohu Stvoriteľovi, on je inteligentný! Boh stvoril muža a ženu, Boh stvoril svet týmto spôsobom, takto, takto, a my robíme pravý opak˝,” vravel pápež František poľským biskupom s tým, že o Benediktových slovách “musíme vážne premýšľať”.

(KPa, hs.sk, Foto: giulio napolitano / Shutterstock.com)

Komentáře