Vážení spoluobčané, jistě jste zaznamenali úmysl vlády přijmout v příštích měsících osmdesát syrských uprchlíků, kteří dostanou v České republice možnost začít nový život.

Já i celá vláda se domníváme, že je důležité nabídnout pomoc těm, kteří ji skutečně potřebují. A kdy jindy bychom měli projevit soucit a lidskost, než ve chvíli, kdy Sýrií zmítá občanská válka a umírají zde civilisté?

Jsem si samozřejmě vědom skutečnosti, že ne všichni z vás se v tomto bodě s vládou shodují. Vzhledem k teroristickým útokům v Paříži, Bruselu, Istanbulu, Nice či Mnichově se každý z nás obává, aby se něco tak tragického a nepochopitelného nepřihodilo také v České republice. Rád bych tímto veškeré vaše obavy rozptýlil a ujistil vás, že přijímané syrské uprchlíky naše zpravodajské služby pečlivě prověří.

Zcela jistě nebudeme do naší země přijímat nikoho, kdo má podezřelou minulost a sdílí ideje radikálního islámu. Skutečně rozumím tomu, že jenom mé ujištění v tuto napjatou chvíli nestačí. Proto bych se chtěl za všechny přijaté syrské uprchlíky zaručit. Jak svoji ctí a politickou kariérou, tak svým veškerým majetkem. Pokud náhodou některý z uprchlíků v příštích měsících či letech spáchá trestný čin, jsem připraven za vše nést politickou i osobní zodpovědnost.

Absolutně vylučuji, že by někdo z těchto osmdesáti prověřených osob byl schopen někoho z vás či vašich dětí znásilnit, případně usmrtit. Pokud by však přesto tato krajně nepravděpodobná situace nastala, okamžitě složím všechny své politické funkce a uhradím náklady za odškodné obětem trestného činu. V případě, že dojde z rukou uprchlíků přímo k usmrcení českého občana, jsem připraven společně s odsouzeným uprchlíkem absolvovat stejně tvrdý trest.

Z výše uvedeného vyplývá, že se není čeho obávat a vy i vaše děti budete moci v noci klidně spát. Mnou zmíněné záruky berte jaké závazné a právně vymahatelné.

  Ohlédutí za udílením Krameriových cen: Tomský prozradil, proč už nemůže do ČT. A došlo i na zavražděného Kuciaka + VIDEO

(KPa, skn.cz, Foto: Roman Yanushevsky / Shutterstock.com)

Komentáře