Odchádzajúci členovia administratívy Baracka Obamu už zúfajú. Donald Trump totiž nezaradil Rusko do zoznamu najväčších hrozieb pre USA. Informoval o tom americký portál Foreign Policy.

Za najväčšie hrozby považuje Donald Trump Islamský štát, kybernetickú bezpečnosť USA, problémy s rozpočtom Pentagonu, americko-čínske vzťahy či Severnú Kóreu.

Bývalá spolupracovníčka Pentagonu Evelyn Farkasová, ktorá patrila do Obamovho tímu, vyjadrila silné znepokojenie s vyradením Ruska ako hrozby č. 1 pre bezpečnosť USA. Podľa jej slov je Rusko kvôli svojej modernizovanej armáde, jadrovým zbraňami, družiciam a vesmírnemu programu, politike, kybernetickej úrovni jednoznačne pre USA najväčšou hrozbou. Ako hrozbu vníma Rusko aj generál Joseph Dunford, ktorý je členom Trumpovho tímu.

Podľa niektorých amerických informácií z Trumpovho okolia Donald Trump nemieni komentovať otázky amerických novinárov, pretože zatiaľ spis nie je úplný. Komentovať informácie bude až po svojej inaugurácii, kedy budú už jasne definované priority americkej zahraničnej, vnútornej a bezpečnostnej politiky.

Donald Trump počas celej svojej kampane hovoril o potrebe zlepšenia vzťahov s Ruskom a spoločnom boji Ruska a USA proti islamskému terorizmu.

(KPa, hs.sk, Foto: Shutterstock)

Komentáře