Německá Národní asociace autoškol uvedla, že od října 2016 došlo k velkému nárůstu zájmu přistěhovalců o výuku v autoškolách.

„Teprve od tohoto data jsou k dispozici autotesty v arabštině,“ uvedl předseda BVF, Gerhard von Bressensdorf.

V průběhu posledních tří měsíců se přihlásilo více než 10.000 žadatelů o azyl v různých autoškolách po celé zemi. Arabština se stala nejpoužívanějším cizím jazykem u řidičských zkoušek. Přihlášky v drtivé většině podávají muži.

Bressensdorf, předseda BVF dále řekl, že očekává v nadcházejících měsících další nárůst žádostí o řidičské kurzy ze strany migrantů ze Sýrie, Iráku nebo Afghánistánu, jejich řidičské průkazy totiž nejsou v Německu uznány a proto musí být znovu přezkoušeni.

Náklady na školení řidičů hradí v mnoha případech úřady práce, potvrdil mluvčí Spolkového úřadu práce. Podpora ze stran úřadů práce je určena na zvýšení mobility nezaměstnaných, kteří by dojížděli do zaměstnání veřejnou dopravou nepřiměřeně dlouho a pro ty, kteří pracují v nočních směnách.

Úplná nebo částečná platba řidičského kurzu a licence bude přezkoumána v každém konkrétním případě, zdůraznil mluvčí Spolkového úřadu práce a měla by se týkat také německých uchazečů o zaměstnání. Pro žadatele o azyl ze zemí s vyšším vzděláním a tím také s vyšší příležitostí získat zaměstnání, může být kurz také financován ještě před přiznáním azylu.

A odkud se berou peníze na řidičské průkazy?

Prvnizpravy.cz nedávno přinesly zprávu, že spolková vláda Německa zneužila rezervy fondu na podporu v nezaměstnanosti na zaplacení nákladů na zvýšení kvalifikace migrantů.

„Tímto způsobem skrývá spolková vláda náklady na integraci migrantů,“ je přesvědčena Beatrix von Storch, europoslankyně za AfD.

„A tím vlastně okrádá zaměstnance a zaměstnavatele, ktší do fondu připspívají,“ dodává von Storch.

Ministryně práce Andrea Nahles (SPD) poměrně brzy zjistila, že přistěhovalci z Východu a Afriky nesplňují požadavky německého pracovního trhu. „Pracovní síly budoucnosti,“ to je nyní nové motto na ministerstvu.

Další „pokusy“ o integraci
Německá vojenská rozvědka (MAD) odhalila v Bundeswehru 24 islamistů jak intenzivně trénují spolu s ostatními vojáky.

Rozvědka sleduje dalších 60 vojáků, u nichž má také podezření, že chtějí využít Bundeswehr pouze ke školení.

(KPa, pz.cz, Foto: Shutterstock)

RSS Protext – kultura

  • Grawemeyerovu hudební cenu získal netradiční chorál
    Louisville (Kentucky) 4. prosince 2023 (PROTEXT/PRNewswire) - Srbsko-americká skladatelka Aleksandra Vrebalovová získala Grawemeyerovu cenu za hudební kompozici na Louisvillské univerzitě za rok 2024 za netradiční sborovou skladbu „Missa Supratext" pro smyčcové kvarteto a dívčí sbor.22minutové dílo poprvé předvedla v roce 2018 v San Franciscu skupina Kronos Quartet, dlouhodobě známá podporou hudebních inovací, a San Francisco […]
  • Špindlerovská Andělská křídla ukazují cestu k budoucnosti bez kouře
    Špindlerův Mlýn (Trutnovsko) 4. prosince 2023 (PROTEXT) - Tradiční rozsvěcení vánočního stromu ve Špindlerově Mlýně bylo letos spojeno se slavnostním představením Andělských křídel. Tento nový foto point, umělecké dílo představující andělská křídla, je zároveň symbolem inciativy "Město bez kouře", k níž se Špindlerův Mlýn v letošním roce připojil. Jejím cílem je inspirovat obyvatele a návštěvníky […]
  • Podpora pozitivního chování u osob s PAS a intelektovým postižením: Vidět klienta jako individualitu
    Praha 4. prosince 2023 (PROTEXT) - Část lidí s intelektovým postižením nedokáže verbálně komunikovat. Když se jim něco nelíbí nebo s něčím nesouhlasí, nemají jinou možnost než vyjádřit se skrze náročné chování. Kniha o metodě podpory pozitivního chování přichází s jasnou změnou: vyjděme z potřeb klientů a přenastavme režim individuálně.Kniha Podpora pozitivního chování u osob […]