Agresívní útoky amerických politiků na adresu Ruska ohrožují mezinárodní bezpečnost. Donald Trump musí jednou provždy ukončit protiruskou hysterii, kterou rozdmýchávají jeho oponenti, domnívá se Jack Kerwick, soupkař amerických novin Townhall.

Podle jeho názoru se má americký prezident obrátit k lidem. „Musí srozumitelně vysvětlit všem alespoň trochu rozumným Američanům dvě věci: ostudnou primitivnost teorie spiknutí, kterou šíří demokraté, a pošetilost, s níž házejí rukavici druhé nejsilnější jaderné velmoci na světě“.

Kromě toho je třeba Američanům vysvětlit, jak směšná jsou tvrzení o „nabourání do voleb ze strany ruských hackerů“. Autor článku zdůrazňuje, že žádná síla na světě by nemohla zajistit republikánovi vítězství ve 30 státech z 50. Nikdo by nedokázal donutit obyvatele 2600 amerických okresů hlasovat pro Trumpa. Přitom kandidáta za Demokratickou stranu podpořilo necelých 500 správních obvodů.

Sloupkař je přesvědčen, že právě ohromující porážka Clintonové přinutila demokraty, aby se uchýlili k mýtu o „ruském zásahu do voleb“. Přitom samotný mýtus podle autorova názoru je „očividnou hloupostí“.

„Ne Rusko, ale demokraté se už čtyři měsíce snaží podlomit důvěru naší vládě a zpochybnit výsledky prezidentských voleb. A ještě horší je to, že nepřátelský vztah demokratů k Rusku představuje nebezpečí nejen pro USA, ale i pro celý svět“, dochází k závěru Kerwick.

(KPa, Sputnik, Foto: Shutterstock)

RSS Protext – kultura

  • Ministr Lipavský uvedl do funkce novou generální ředitelku Českých center
    Praha 1. prosince 2023 (PROTEXT) - Generální ředitelkou Českých center se stává Jitka Pánek Jurková. Do vedení sítě českých kulturních institutů v zahraničí přichází po šesti letech řízení jednoho z nich, Českého centra v Bruselu. Do funkce Pánek Jurkovou 1. prosince 2023 jmenoval ministr zahraničních věcí Jan Lipavský na základě výsledků výběrového řízení. Česká centra […]
  • Galerie moderního umění v Hradci Králové oslavila 70 let a slaví dále
    Hradec Králové 30. listopadu 2023 (PROTEXT) - Galerie moderního umění v Hradci Králové (GMU) si 30. listopadu tohoto roku připomněla 70. výročí od založení. U příležitosti svého jubilea připravila výstavu Hledá se mistrovské dílo představující více než 200 obrazů ze svých rozsáhlých sbírek. Výročí a význam galerie přišla připomenout a osobně pogratulovat náměstkyně hejtmana Královéhradeckého […]
  • Palladium hostí autogramiádu herců a tvůrců filmu Aristokratka ve varu
    Praha 29. listopadu 2023 (PROTEXT) - Ve čtvrtek 30. 11. 2023 od 15 do 16:30 hodin proběhne v nákupním centru Palladium křest filmového přebalu knihy „Aristokratka ve varu“ spojený s představením filmového traileru k připravovanému filmu a autogramiáda herců a tvůrců. Akce se zúčastní autor knihy Evžen Boček, režisér Jiří Vejdělek, z herců se připojí […]