„ISIS je nástrojem Američanů, řekl bývalý prezident Afghánistánu Hámid Karzaj, kterého Američané využili po invazi do Afghánistánu v roce 2001 jako svou loutku v Kábulu a drželi ho až do roku 2014 u moci.

V rozhovoru pro americkou vládní stanici Hlas Ameriky (VOA) minulou středu Hámid Karzaj kritizoval nedávnou americkou zahraniční politiku, včetně útoku největší neatomové bomby na základnu ISIS v Afghánistánu, který byl dosti neúčinný a ISIS moc škody neudělala.

„Já nevidím rozdíl mezi Daesh (ISIS) a Amerikou … vidím Daesh jako jejich nástroj,“ řekl Hámid Karzaj pro Hlas Ameriky.

„Washington vytváří teroristické skupiny jako nástroje s cílem destabilizovat státy a vedení nekonečných válek. Vše začalo v roce 1979, kdy CIA přijala spolu se saúdskou tajnou službou mudžáhidy a školila je a dodávala zbraně k boji proti sovětským jednotkám v Afghánistánu,“ píše se v článku na blogu Schall und Rauch.

Tvrzení posledních čtyř amerických prezidentů, že budou bojovat proti radikálnímu islámskému teroru je velká lež, protože takzvaná válka proti terorismu je vlastně válka pro teror.

WikiLeaks od léta roku 2016 odhaluje, že Saúdská Arábie a Katar jsou hlavním bankomaty nadace Clintonových, ale také největším sponzorem ISIS. Šejkové z Perského zálivu jsou bankomatem Islámského státu.

Jak spolupráce CIA a ISIS funguje ukazuje upozornění teroristům na hrozící útoky a bezpečný únik z Mosulu v Iráku do Sýrie, aby se mohlo pokračovat v takzvaném „arabském jaru“ a svržení prezidenta Bašára Asada, pokračuje článek.

„Což pro mě je nejlepším důkazem toho, že ISIS je nástrojem Spojených států, je financován ze Saúdské Arábie a Kataru a nikdy nenapadl Izrael i když ideologicky jsou naprosto rozdílní,“ pokračuje autor von Freeman.

Je to dokonce tak daleko, že Times of Izrael oznámil, že bývalý izraelský ministr války Moše Ja´alon dosvědčil, že Izrael udržuje otevřený komunikační kanál s islámským státem, s ISIS, která působí na syrské straně.

  USA a NATO budou chránit Srbsko před ruskou "invazí propagandy"

Co je to za izraelský protiteroristický boj, mohou-li přijít do Izraele zranění teroristé přes hranice na Golanských výšinách ze Sýrie pro poskytnutí lékařské péče a po uzdravení se bojovníci ISIS mohou vrátit do Sýrie.

Prezident Assad opakovaně řekl, že ISIS bojuje za Izrael v Sýrii. „Izrael má společný cíl společně s Tureckem, USA, Francií, Saúdskou Arábií, Katarem a dalšími zeměmi,“ uvedl Assad. Jde o zničení a rozdělení Sýrie.

„Izrael pomáhá teroristům vždy tam, kde syrská armáda vyhrává. Provádí útoky, aby jim pomohla, a aby se zabránilo syrské armádě v boji proti teroristům,“ řekl.

ISIS se objeví všude tam, kde Washington chce vyvolat konflikt. V Afghánistánu, Libyi, Iráku, Sýrii a Jemenu. A tak se mohou i nadále spotřebovávat další bomby a další zbraně.

Hámid Karzaj má naprostou pravdu, ISIS je používán jako nástroj k rozpoutání chaosu a ke svržení vlád, aby USA a spojenci mohli zasáhnout vojensky.

Nedá se věřit tomu, že největší vojenská síla na světě nemůže porazit lehce vyzbrojené teroristy, legendární boj trvající 16 let v Afghánistánu a 14 let v Iráku. Může to být jen úmyslně nekonečná válka, která zajistila, že zbrojní průmysl je na vzestupu a nové zbraně mohou být testovány, aktuálně největší nejaderná bomba, končí se článek.

(KPa, pz.cz, Foto: Shutterstock)

Komentáře