Americký senátor John McCain prohlásil, že on a jeho kolegové se budou snažit najít „jiné způsoby“ pro zavedení nových sankcí proti Rusku, uvedl The Hill.

McCain tak reagoval na slova svého kolegy z Výboru pro zahraniční věci Boba Corkera vylučujícího nová omezující opatření vůči Rusku před výsledky vyšetřování „vměšování“ Ruska do prezidentských voleb ve Spojených státech.

„Budeme zvažovat jiné možnosti, a to i v rámci senátního výboru pro ozbrojené síly,“ řekl McCain novinářům a dodal, že on a jeho kolegové, včetně senátora Lindseye Grahama na to vynaloží veškeré úsilí.

Oba senátoři se podílel na vypracování v lednu letošního roku představeného návrhu zákona, který implikuje systematizaci stávajících sankcí proti Rusku, stejně jako zavedení nových.

Jak již bylo uvedeno v médiích, po Corkerově oznámení rozhodnutí výboru protiruští „jestřábi zuřili“. Vydali společné prohlášení, v nemž své kolegy tvrdě zkritizovali.

„Šest měsíců uplynulo od té doby, co Rusko udeřilo na základy naší demokracie tím, že zasahovali do voleb. Obamova administrativa poté „dala Rusům přes prsty“, „ale Kongres stále ještě nic nepřijal,“ tvrdili senátoři rozčíleně.

Ovšem důkazy o ruské „intervenci“ dosud nepředložil ani McCain, Graham, nebo FBI, která na konci března oznámila vyšetřování těchto obvinění, ani zástupci různých kongresových výborů, provádějící své vlastní vyšetřování.

(KPa, pz.cz, Foto: Shutterstock)

RSS Protext – kultura

  • Grawemeyerovu hudební cenu získal netradiční chorál
    Louisville (Kentucky) 4. prosince 2023 (PROTEXT/PRNewswire) - Srbsko-americká skladatelka Aleksandra Vrebalovová získala Grawemeyerovu cenu za hudební kompozici na Louisvillské univerzitě za rok 2024 za netradiční sborovou skladbu „Missa Supratext" pro smyčcové kvarteto a dívčí sbor.22minutové dílo poprvé předvedla v roce 2018 v San Franciscu skupina Kronos Quartet, dlouhodobě známá podporou hudebních inovací, a San Francisco […]
  • Špindlerovská Andělská křídla ukazují cestu k budoucnosti bez kouře
    Špindlerův Mlýn (Trutnovsko) 4. prosince 2023 (PROTEXT) - Tradiční rozsvěcení vánočního stromu ve Špindlerově Mlýně bylo letos spojeno se slavnostním představením Andělských křídel. Tento nový foto point, umělecké dílo představující andělská křídla, je zároveň symbolem inciativy "Město bez kouře", k níž se Špindlerův Mlýn v letošním roce připojil. Jejím cílem je inspirovat obyvatele a návštěvníky […]
  • Podpora pozitivního chování u osob s PAS a intelektovým postižením: Vidět klienta jako individualitu
    Praha 4. prosince 2023 (PROTEXT) - Část lidí s intelektovým postižením nedokáže verbálně komunikovat. Když se jim něco nelíbí nebo s něčím nesouhlasí, nemají jinou možnost než vyjádřit se skrze náročné chování. Kniha o metodě podpory pozitivního chování přichází s jasnou změnou: vyjděme z potřeb klientů a přenastavme režim individuálně.Kniha Podpora pozitivního chování u osob […]