Po útoku v Manchestri si povedala učiteľka a matka troch detí “dosť”. Rozhodla sa napísať otvorený list nemeckej kancelárke Angele Merkelovej.

Petra Paulsen poslala kancelárke list, v ktorom jej adresuje viacero hlbokých politických otázok k súčasnej situácií a budúcnosti Nemecka. Petra taktiež požiadala Merkelovú, aby jej na list odpovedala.

Otvorený list publikoval portál Epoch Times.

“Vážená spolková kancelárka, Dr. Angela Merkelová,

opäť ďalší teroristický útok v Európe, tentoraz v Manchestri na popovom koncerte. Opäť platí množstvo mŕtvych a zranených, vrátane detí a mladistvých. Tento list píšem Vám ako vodcovi CDU a nemeckej kancelárke, pretože mám veľa otázok, na ktoré by som od vás chcela odpoveď,” píše Petra v úvode svojho listu. V nasledujúcich riadkoch podotkla, že pred dvanástimi roky ju taktiež volila, no počas jej vládnutia sa Nemecko veľmi zmenilo, a nie k dobrému.

Petra Paulsen spomína napríklad nemecký štátny dlh, ktorý neustále rastie:

”Vládny dlh je vyšší ako kedykoľvek predtým. Dochádza k obrovskému zníženiu počtu zamestnancov v oboroch, ako napríklad vzdelanie, zdravotníctvo, bezpečnosť a doprava. Taktiež rapídne rastie aj počet ľudí bez domova, ich počet dosiahol 335 000, z čoho je 29 000 detí. To je v takej bohatej krajine, akou Nemecko, škandalózne,” píše učiteľka, ktorá zdôraznila, že Merkelová bude radšej zachraňovať zbytok sveta.

Učiteľka z Hamburgu taktiež spomenula aj Merkelovej politiku tzv. ”otvorených dverí”. Petra si myslí, že jej migračná politika je “trójskym koňom”:

“Vaša migračná politika sa úplne vymkla kontrole, ukázalo sa, že je v podstate trójskym koňom. Pripomínam hromadné ohmatávanie či znásilňovanie počas silvestrovských osláv v Kolíne nad Rýnom, teroristu Anise Mariho, znásilnenie a následne zavraždenie študentky vo Freiburgu alebo krvavý kúpeľ vo vlaku v blízkosti Würzburgu.”

Paulsenová pripomenula aj štatistiky spáchaných trestných činov počas minulého roka, tie ukazujú, že počty znásilnení či vrážd rapídne rastie.

  Vladimir Putin: "Islámský stát vytvořila a zbrojí americká vláda" (VIDEO)

“Veľa ľudí sa bojí Vašu migračnú politiku kritizovať, pretože ich okamžite označíte za priaznivcov krajnej pravice, konšpiračných teoretikov či fašistov. Vaša migračná politika spravila z veľa ľudí v Nemecku a Európe obete bezprávia a násilia,” píše Petra.

Svoj otvorený list uzatvára otázkou:

“Dovolte mi, vážená pani kancelárka, na záver môjho listu poslednú otázku: Komu to prospeje, ak bude naša krajina destabilizovaná aj zvnútra aj zvonku?,” končí učiteľka Petra Paulsen svoj list.

(KPa, hs.sk, Foto: Shutterstock)

Komentáře