Italská mafie má dost uprchlíků. Vyhlásila jim válku a střílí je na ulici

Italská mafie, nechvalně známá Cosa Nostra ze sicilského Palerma, ztrácí pevnou půdu pod nohama a čím dál častěji se dostává do střetu s kriminálními živly, kteří se do Itálie dostávají s vlnou migrantů z Afriky. Situace už došla tak daleko, že mafie si s uprchlíky vyřizuje účty přímo na ulici a prostřednictvím médií jim dokonce vyhlásila válku.

Cosa Nostra chci se udržet převahu nad africkými gangy, které se na Sicílii dostávají ze severní Afriky. Jenže ve světě mafie se na to nejde domluvou, tedy po dobrém, ale rovnou ostrými.

Spor před několika dny proto vyústil ostrou palbou přímo na ulici, kterou natočily bezpečnostní kamery. Střelec, mladý mafián Emanuele Rubino, skončil ve vězení a jeho oběť, uprchlík z Gambie, v nemocnici s těžkým zraněním hlavy.

Ale to je prý jen začátek!

„Tohle je jen začátek války mezi mafií a migranty. Bude to horší, bojím se. Byl to první takový incident, ale nebyl zdaleka poslední,“ řekl britským novinářům známý střelce Rubina.

Že kvůli uprchlíkům už Sicílie není, co bývala, prohlásil i starosta Palerma. „Palermo už není italským městem, ani evropským. Při procházce městem si připadáte jako v Istanbulu nebo Bejrútu,“ uvedl pro DailyMail Leoluca Orlando.

Podle něho se doba změnila a mafie už nemá takový vliv. Dřív by si prý s uprchlíky poradili a do Palerma by je ani nepustili.

„Do svých třiceti let jsem neviděl v Palermu žádné Afričany ani Asiaty. Teď jsme městem migrantů,“ dodal starosta nechvalně známého Palerma.

(KPa, skn.cz, Foto: skn.cz)

Přejít nahoru