Ukrajinské ministerstvo školství a vědy požádalo státní bezpečnostní službu o stanovisko k případů, jenž způsobil skandál, když učitelka odjela se školáky na výlet do Ruska, uvádí zpravodajský portál Ukrainskaja pravda s odkazem na náměstka ministra Pavla Chobzeje.

Jak uvádí portál, 12. srpna kyjevské oddělení Ruského centra vědy a kultury uvedlo, že poslalo kolem 70 žáků ukrajinských škol do Moskvy a Petrohradu, aby se zúčastnili vzdělávacího programu Ahoj, Rusko!, který byl organizován Ruským centrem pro humanitární spolupráci.

To pobouřilo ukrajinské politiky. Například poslankyně Natalija Veselovová poslala žádost o vysvětlení do několika ukrajinských úřadů. Před nedávnem šéf SBU Vasyl Hrycak uvedl, že o tomto případu nic neví.

Podle Chobzeje ministerstvo zjistilo totožnost učitelky, která v jedné z kyjevských škol vyučuje ruský jazyk. Vedení školy říká, že je to dobrý pedagog a „poctivě plní své povinnosti“.

Chobzej uvedl, že se ministerstvo snažilo spojit s učitelkou, avšak neúspěšně. „Asi je spolu s dětmi (v Rusku — pozn. red.). Až se vrátí, tak se pokusíme vše zjistit,“ dodal náměstek.

(KPa, skn.cz, Foto: skn.cz)

RSS Protext – kultura

  • Grawemeyerovu hudební cenu získal netradiční chorál
    Louisville (Kentucky) 4. prosince 2023 (PROTEXT/PRNewswire) - Srbsko-americká skladatelka Aleksandra Vrebalovová získala Grawemeyerovu cenu za hudební kompozici na Louisvillské univerzitě za rok 2024 za netradiční sborovou skladbu „Missa Supratext" pro smyčcové kvarteto a dívčí sbor.22minutové dílo poprvé předvedla v roce 2018 v San Franciscu skupina Kronos Quartet, dlouhodobě známá podporou hudebních inovací, a San Francisco […]
  • Špindlerovská Andělská křídla ukazují cestu k budoucnosti bez kouře
    Špindlerův Mlýn (Trutnovsko) 4. prosince 2023 (PROTEXT) - Tradiční rozsvěcení vánočního stromu ve Špindlerově Mlýně bylo letos spojeno se slavnostním představením Andělských křídel. Tento nový foto point, umělecké dílo představující andělská křídla, je zároveň symbolem inciativy "Město bez kouře", k níž se Špindlerův Mlýn v letošním roce připojil. Jejím cílem je inspirovat obyvatele a návštěvníky […]
  • Podpora pozitivního chování u osob s PAS a intelektovým postižením: Vidět klienta jako individualitu
    Praha 4. prosince 2023 (PROTEXT) - Část lidí s intelektovým postižením nedokáže verbálně komunikovat. Když se jim něco nelíbí nebo s něčím nesouhlasí, nemají jinou možnost než vyjádřit se skrze náročné chování. Kniha o metodě podpory pozitivního chování přichází s jasnou změnou: vyjděme z potřeb klientů a přenastavme režim individuálně.Kniha Podpora pozitivního chování u osob […]