Německá veřejnoprávní televize ZDF odvysílala program „Klartext, Frau Merkel!“, ve kterém německá kancléřka Angela Merkelová odpovídala na otázky diváků. Ukázalo se ale, že vše nebylo tak spontánní, jak se tvářilo.

Všímaví diváci postřehli, že moderátor držel v ruce papír s fotografiemi účastníků a otázkami, které mají „spontánně“ položit Angele Merkelové. Deník Munchner Merkur uvedl, že to svědčí o tom, že hosté byli pečlivě vybráni a jejich otázky byly předem připravené. Nelze ani vyloučit, že volební štáb Merkelové znal jejich obsah ještě před programem, díky čemuž bylo možné připravit odpovědi.

ZDF na námitky odpověděla, že formát programu „na živo“ nevylučuje jistou strukturu a koncepci.

To ale nejsou všechny problémy spojené s programem „Klartext, Frau Merkel!“. List Berliner Morgenpost uvedl, že se programu měla zúčastnit také Astrid Passinová, mluvčí rodin obětí teroristického útoku na berlínském Breitscheidplatzu. Passinová, která sama následkem útoku přišla o otce, řekla, že jí několik hodin před programem zavolal produkční a sdělil jí, že pozvání bylo zrušeno. Podle Passinové šlo o to, aby nemohla Merkelové položit nepříjemné otázky „na téma islámského terorismu v souvislosti s uprchlickou krizí“.

(KPa, skn.cz, Foto: skn.cz)

Komentáře