Německo je cool, jak se mění a je otevřené. Tamní novinář vyvrací milosrdné lži, které o zemi propadající se do bažin média šíří

Gatestone Institute v New Yorku je think-tank, který informuje veřejnost o tom, o čem mainstreamová média nepíší. Příkladem je téma zneužívání migrační krize, které pro jeho web připravil novinář a analytik žijící v Německu Vijeta Uniyal. V originále je článek k přečtení zde. Pro českou verzi Gatestone Institute text přeložil Josef Janeček.

Podle zprávy vyžádané německou vládou, stojí za více než 90 % nárůstu zločinnosti v Dolním Sasku nově příchozí žadatelé o azyl.
V prosinci 2017 bylo podle odhadů deníku Die Welt v Německu zhruba 600 000 tělesně zdatných žadatelů o azyl. „Více než polovina tělesně zdatných příjemců dávek v nezaměstnanosti je v současné době cizího původu,“ napsal 10. dubna 2018 magazín Der Spiegel.
Mezitím chudoba v Německu, zejména mezi staršími důchodci, dosáhla historického maxima. Zatímco počet salafistů v Německu dosahuje rekordní výše, stejně jako řáděnígangů vyzbrojených mačetami v ulicích měst, provládní média se nejen zabývají zakrýváním dopadů migrační politiky otevřených dveří kancléřky Angely Merkelové, ale nadále pokračují ve vykreslování falešného obrazu o aktuálním stavu země.
„Německo je cool“, titulní článek v britském časopise The Economist uvádí, že „Německo se stává stále otevřenějším a rozmanitějším“ a „mnoho jeho charakteristických znaků“ včetně „etnické a kulturní homogenity konformní a konzervativní společnosti“ se „náhle mění“.

The Economist připisuje tuto změnu migrační politice kancléřky Merkelové. Největší změnou byla politika „otevřených dveří“ paní Merkelové vůči uprchlíkům, která v letech 2015–16 přivedla do země 1,2 milionu nových migrantů. Časopis vítá náhlý výbuch diverzity, neboť transformuje „kdysi homogenní Německo“ na „tavící kotlík“ a tvrdí, že „se jeho patriarchální kultura stala genderově vyváženější“.

Proud nově příchozích zmírní v Německu demografickou krizi
The Economist rovněž obhajuje nezbytnost politiky otevřených dveří pro uprchlíky a tvrdí, že „proud nově příchozích do Německa zmírní demografickou krizi“.

Od počátku migrační krize na podzim roku 2015 většina hlavních médií propagovala myšlenku přílivu stovek tisíců migrantů z arabských a muslimských zemí a spatřovala v něm živou vodu pro ekonomické problémy Evropy. Mladí a silní přistěhovalci posílí slábnoucí evropskou pracovní sílu a vyvolají budoucí ekonomický boom, zázrak srovnatelný s německým poválečným Wirtschaftswunder („ekonomickým zázrakem“).

(parlamentnilisty.cz, foto: Shutterstock)

Přejít nahoru