„Jsem skeptický ke stylu vlády Angely Merkelové, to snad pochopí každý. Co se stalo, nemělo se stát, mám na mysli migrační politiku Merkelové,“ v rozhovoru zkritizoval Angelu Merkelovou Gerhard Schröder.

„Konflikt německých koaličních stran ohledně otázek kolem migrace není u konce. Je to i nedůrazným vedením  Merkelové, i když někteří tvrdí, že krizi zvládla, ale to se teprve uvidí,  vše záleží na tom, jaké bude možné uzavřít dohody o návratu uprchlíků z Rakouska a Itálie,“ řekl Schröder a dodal, že kancléřka nesmí dopustit, aby ji dával ultimátum ministr,  „někdy je třeba říct: A dost, takhle to bude,“ řekl ex-kancléř.

„Její politický styl vždy byl, takový, že ona raději čeká na vývoj událostí, a pak v okamžiku, který považuje za vhodný, se buď rozhodne, nebo nechá události běžet,“ charakterizuje Merkelovou bývalý německý kancléř.

„Význam Merkelové na mezinárodní scéně klesá a ti, kteří si neuvědomují roli Německa v Evropě, tak se tajně radují nad konfliktem v německé vládě. Merkelová může jenom doufat, že se koalice z této krize poučí,“ pokračoval Schröder.

Když už mluvíme o favoritech mezi možnými kandidáty na post kancléře, tak Schröder vybral premiéra vlády Severního Porýní-Vestfálska, člena CDU Armina Lasheta, ministra financí spolkové vlády Olafa Scholze (SPD) a premiéra Dolního Saska Stephana Weila (SPD), a upozornil, že je důležité, aby  kandidát na post  kancléře byl silný v hospodářských záležitostech.

(prvnizpravy.cz, foto: ft.com)

RSS Protext – kultura

  • Průvodce Nejlepší restaurace pro rok 2024 míří na pulty knihkupců
    Praha 29. listopadu 2023 (PROTEXT) - Nakladatelství TopLife Czech předá 6. prosince v Obecním domě nejlepším restauracím Česka prestižní ocenění v podobě Zlatých lvů a pokřtí další tištěnou ročenku Nejlepší restaurace, Guide 2024. Jde již o desátý ročník projektu Nejlepší restaurace – hodnocení kvality služeb restaurací celého Česka.Žádaná tištěná ročenka Nejlepší restaurace, Guide 2024 míří […]
  • Rusko se nezúčastní Expa v Ósace
    Paříž 29. listopadu 2023 (PROTEXT) – Ruský představitel na plenárním zasedání předsednictva Úřadu pro mezinárodní výstavnictví (BIE) v Paříži sdělil, že se Moskva rozhodla zdržet účasti na Všeobecné světové výstavě v Japonsku v roce 2025. Za důvod označil nedostatečně účinnou komunikaci s hostitelem. Bližší podrobnosti úředník neuvedl, píše agentura Kjódó.Tato zpráva přišla týden poté, co […]
  • Výstavu Expo budou propagovat i rychlovlaky Šinkansen
    Ósaka (Japonsko) 28. listopadu 2023 (PROTEXT) -  Drážní společnost JR West koncem listopadu oznámila, že ve snaze o propagaci Všeobecné světové výstavy Expo 2025 v Ósace začne od dubna příštího roku, tedy rok před zahájením akce, provozovat rychlovlaky s designem obsahujícím logo výstavy.V ten samý měsíc plánuje otevřít na různých místech obchody se zbožím z […]