Britská polícia koncom mája zadržala Robinsona, ktorý upozorňoval na prípady zneužívania detí, ktorých sa mali dopúšťať príslušníci moslimskej menšiny.

Tommy Robinson, bývalý líder skupiny Anglickej obrannej ligy (English Defense League) a dlhoročný aktivista proti islamskej migrácii, bol zatknutý po tom, ako pred príchodom na súd natočil mužov obvinených z toho, že sú súčasťou gangu, ktorý zneužíval maloleté osoby,” uvádza sa v pôvodnej správe Fox News, ktorá tiež upozorňuje na to, že Veľkou Britániou v poslednom čase otriaslo viacero škandálov sexuálneho zneužívania detí, za ktorými stoja prevažne skupiny moslimských mužov.

Aktivista bol zatknutý políciou pred súdom Leeds Crown Court za údajné porušenie verejného poriadku. V minulosti mu bol tiež udelený 13-mesačný podmienečný trest za pohŕdanie súdom za ďalší podobný prípad gangov podozrivých zo zneužívania detí v roku 2017. Jeho najnovšie zatknutie údajne aktivovalo podmienečný trest. Krátko po Robinsonovom zatknutí a uväznení tisíce britských občanov vyšli do ulíc, aby protestovali proti rozhodnutiu justície.

 

Presun do väznice s najvyššou moslimskou populáciou v krajine

Súd vydal zákaz spravodajského pokrývania celej kauzy pred budovou súdu, no v piatok rozhodol Najvyšší súd, že toto rozhodnutie bolo nezákonné, pretože britské súdy môžu vykázať médiá len zvnútra súdnej siene. Tommy Robinson tak bol v máji zatknutý a odsúdený v zrýchlenom konaní v priebehu niekoľkých hodín. Najprv bol prevezený do väznice s nízkou populáciou moslimských väzňov. Tam to bolo normálne, dozorcovia s ním dokonca hrali biliard. Lenže po niekoľkých týždňoch bol prevezený do väznice s najvyššou moslimskou populáciou v krajine.

O tento presun sa mal postarať moslimský člen vládneho kabinetu premiérky Mayovej, minister vnútra Sajid Javid. Robinson bol v novej väznici umiestnený na samotku a dôvodom vraj boli obavy o jeho bezpečnosť. Bodaj by nie, keď ho presunuli do väznice s viac ako 70% väzňov, ktorí sa hlásia k islamu. Tu začalo psychické mučenie a teror.

Do novej väznice ho previezli 14. júna a v tom čase panovali v Británii obrovské horúčavy. Robinsonova cela bola na prízemí väznice, avšak umiestnená hneď oproti improvizovanej moslimskej modlitebni. Moslimskí väzni do nej chodili päťkrát denne a zakaždým chodili okolo Robinsonovej cely. Keď bola veľká horúčava, tak si Tommy otvoril okno v cele, aby dovnútra dostal čerstvý vzduch. Lenže akonáhle to urobil, okolo chodiaci moslimovia mu okamžite začali pľuvať otvoreným oknom dovnútra a dokonca mu tam začali hádzať výkaly. Psychický teror prebiehal deň za dňom. Tommy radšej okno zabarikádoval, ale iba za tú cenu, že vo vnútri cely bolo hrozné horúco a potil sa ako v peci, popisuje v rozhovore pre Fox News.

To však nebol jediný teror, ktorý Tommy Robinson vo väzení zažil. Prišiel za ním ľudskoprávny advokát, ktorý napísal v britskej tlači názor, prečo by mal byť Tommy vo väzení a aké sú na to dôvody. A potom ho prišiel navštíviť do väzenia, že vraj má pre neho informáciu od spravodajskej služby, že skupina islamistov chystá akciu a útok na Tommyho dom a chcú jeho ženu poliať kyselinou. Potom sa s ním rozlúčil. Našťastie, žiadny útok na Tommyho ženu neprebehol, advokát si to vymyslel.

Z videa je zrejmé, že Tommy je psychicky úplne zlomený, ale toto zrejme nebolo cieľom ľudí, ktorí ho poslali do moslimskej väznice. Ich cieľom bolo pravdepodobne dohnať Robinsona k samovražde.

 

Liberálna a promoslimská agenda britských médií

Z väzenia sa Robinson dostal minulý piatok po tom, čo britský najvyšší súd našiel rad porušení jeho práv súdom nižšej inštancie. Otrasený Tommy Robinson tak v piatok poskytol americkej televízii Fox News exkluzívny rozhovor, ktorý moderoval Tucker Carlson.

Žiadne iné médium v ​​USA nechcelo rozhovor uskutočniť, pretože väčšina amerických a britských médiách naďalej razí liberálnu a promoslimskou agendu.

https://www.youtube.com/watch?v=mdZZD89ucoI

(hlavnespravy.sk, foto: Youtube, video: Youtube)

Komentáře