Důvodem je podezření z vytvoření teroristické pravicově extremistické organizace s názvem Revolution Chemnitz. Skupina údajně plánovala útoky na migranty, politiky a novináře, které chtěla provést během středečního svátku Dne německé jednoty. Podle spolkového státního zastupitelství bylo kromě toho prohledáno několik bytů a dalších prostor v Sasku, střelné zbraně se ale nenašly, informovala agentura DPA.  Právě město Chemnitz (Saská Kamenice) se v uplynulých týdnech dostalo do centra pozornosti kvůli krajně pravicovým a neonacistickým projevům, včetně napadání přistěhovalců. Incidentům předcházela vražda Daniela H., kterého 26. srpna ubodali. Z činu jsou podezřelí tři přistěhovalci z Iráku a Sýrie.
Na policejním zásahu v Sasku se podle DPA podílela více než stovka příslušníků saské policie. Bavorska se akce dotkla podle DPA jen proto, že jeden ze zadržených spolkovou zemí právě projížděl. Pochází ale rovněž ze Saska.

Podle listu Süddeutsche Zeitung se celá skupina chystala útočit na migranty, politiky a novináře ve středu 3. října, tedy v den osmadvacátého výročí znovusjednocení Německa.Obvinění se údajně snažili získat poloautomatické střelné zbraně. Při domovních prohlídkách se ale podle agentury DPA žádné střelné zbraně nenašly. Pět ze zadržených prý už 14. září v Chemnitzu napadlo několik cizinců mimo jiné skleněnými lahvemi a jednu osobu přitom zranili na hlavě.

(SCa, www.ceskoaktualne.cz, foto: BBC)

Komentáře