Křečové žíly souvisí se sníženou odolností žil. Jsou od pohledu nevzhledné a pojí se s nimi i bolest, otoky, pocity brnění a těžkých nohou. Ke vzniku křečových žil přispívá jakékoliv negativní ovlivnění oběhové soustavy, které souvisí s nevhodným životním stylem.

Křečové žíly souvisí se stravou, která neobsahuje dostatek látek, které podporují správnou funkci oběhové soustavy. A navíc obsahuje řadu látek, které oběhovou soustavu zanášejí a oslabují. S tím se pojí i další zdravotní komplikace jako je například rozhozená hladina krevního cukru, vysoký cholesterol či obezita.

Křečové žíly a jejich vznik podporují i hormonální změny související například s antikoncepcí, těhotenstvím, kojením či menopauzou. Často se tedy s křečovými žílami potýkají ženy. Křečové žíly souvisí i s pohybem. Jeho nedostatek způsobuje oslabování oběhové soustavy. V souvislosti s křečovými žílami  má negativní vliv jednostranná aktivita jako je obzvláště dlouhodobé a časté stání.

Křečové žíly poleví, pokud zlepšíme krevní oběh
Podstatou péče o křečové žíly je především zlepšit krevní oběh těla a snížení případné bolesti a otoků. Zároveň je vhodné přijímat látky s protizánětlivým účinkem, abychom se vyvarovali dalších komplikací.

Krevní oběh zlepšíme, když se zaměříme na stravu, která neobsahuje nevhodné tuky a rafinované sacharidy. A zároveň začneme konzumovat potraviny, které obsahují látky, které žíly podpoří. Těmi látkami jsou především antioxidanty, konkrétně flavonoidy a saponiny.

Tyto látky dokáží zlepšit napětí všech cév, upravit průtok krve a zvýšit tak i celkové vyživení tkání těla. Protože díky cévám se krev dostane všude tam, kde má. Eliminujeme si tak i vznik dalších problémů souvisejících s oběhovou soustavou, především se srdcem. Navíc tyto látky cévy chrání.

Krevní oběh zlepšíme i tím, že cévy pročistíme od usazenin, které se v těle objevují z nevhodné stravy. Jedná se především o tukové usazeniny v podobě cholesterolu. Díky této očistě cév si opět minimalizujeme další zdravotní rizika související s krevním tlakem, obezitou či cukrovkou. A v neposlední řadě krevní oběh zlepší vhodná pohybová aktivita jako je chůze či plavání.

Žíly zpevní angiosmin
Látky, které příznivě ovlivňují stav žil, najdeme v přírodním doplňku Angiosmin. Tento doplněk stravy, obsahuje antioxidanty diosmin, hesperidin, rutin a aescin. Všechny tyto látky se podílejí na zlepšení odolnosti cév, jejich napětí a snižují i vysokou propustnost cévních stěn. Obzvláště látky hesperidin a rutin snižují křehkost cév a podporují jejich pružnost. Díky tomu pomáhají ulevit od křečových žil.

Tyto látky se přirozeně vyskytují v řadě potravin či rostlin. Například plnohodnotným zdrojem rutinu je pohanka. Tato plodina celkově příznivě ovlivňuje oběhovou soustavu, hladinu cholesterolu a krevního cukru. Je lehce dostupná, má příjemně oříškovou chuť a její příprava je opravdu rychlá a snadná. Hesperidin zase najdeme hlavně v citrusech.

Angiosmin obsahuje všechny tyto látky najednou. Užíváním angiosminu člověk efektivně posiluje celou svou oběhovou soustavu a podporuje tak i správnou funkci žil. Angiosmin ulevuje od řady problémů, které křečové žíly způsobují, a díky hesperidinu má i protizánětlivý účinek.

Angiosmin obsahuje i saponin aescin, který najdeme především v jírovci maďalu. Aescin pomáhá mírnit otoky a léčit záněty. Proto se používá i ze vnějšku v podobě mastí a gelů s výtažkem z jírovce maďalu. Vnější péče o křečové žíly, tak může pomoci ulevit od řady potíží, které s nimi souvisí.

Caigua jako efektivní čistič cév

Krevní oběh a tedy i žíly zlepšíme, když očistíme cévy od usazenin. V tom nám pomůžou bioaktivní látky, které příznivě ovlivňují a regulují metabolismus tuků a sacharidů. Tyto látky obsahuje peruánská rostlina jménem caigua.Svým působením nutí caigua organismus spalovat tukové rezervy a tím zbavuje tělo všech nánosů a usazenin. Toto působení se projeví na snížení váhy, na hladině cholesterolu a cukru v krvi či na krevním tlaku.

Díky tomuto působení umí caigua předcházet řadě srdečním a oběhovým komplikacím. Pročištěním těla pomáhá zlepšit krevní oběh a tím ovlivňuje i křečové žíly. Caigua je zdravá potravina, která je nízkokalorická a navíc velice bohatá na řadu dalších tělu prospěšných látek.

Tato zázračná rostlina se používá od kořene až po plod. Právě její plody, ať už syrové či vařené, se využívají v případě křečových žil. Plody caiguy vypadají podobně jako okurky či cukety a obdobně se i využívají v kuchyni. Caiguu si lze ale dopřát i ve formě potravinového doplňku, a to jak v podobě prášku, tak i kapsle.

(energiezivota.com, foto: Central Oregon Radiology)

Komentáře