Typ jízdního kola

K dispozici je jich hned několik. Než přejdete k jednotlivým, zjistěte, jestli chcete klasické jízdní kolo, nebo elektrické. Hodláte-li investovat větší částku a chcete-li kolo, s nímž zdoláte i větší vzdálenosti, vyplatí se sázka na druhou variantu. Co se týká samotného typu, pak u obou variací rozlišujeme bicykly horské, trekové a městské. První jsou optimální do terénu, druhé pro smíšený povrch a třetí do města. U klasických jízdních kol se můžete soustředit ještě na modely silniční. Ty vyžadují jízdu čistě po asfaltových površích.

Doplňky na kolo

Tady je dobré myslet hlavně na blatníky zajišťující absenci stříkání vody na vaše oděvy. Nebojte se koupit také přídavné rohy na řidítka zvyšující jízdní komfort. Nezapomeňte ani na brašny, a to jak pod sedlo, tak třeba na rám. Do ní vložíte třeba nástroje pro opravy, případně brýle Carrera, nebo cokoli jiného. Důležité je samozřejmě uchycení láhve. A co tachometr? U neelektrických kol není součástí základní výbavy.

Vybavení v hlavní roli

Pomineme-li tradiční cyklistické oděvy, jež jsou aerodynamické a v případě kalhot polstrované, nelze zapomenout na správné obutí. Některé modely kol nabízejí i přímo speciální nacvakávací mechanismus na cyklistické boty. Nesmírně důležité jsou u správné sluneční brýle. Ty chrání zrak jak před sluncem, tak i před hmyzem a jinými nebezpečími. Výborné jsou třeba moderní cyklistické brýle Oakley.

(PR, foto: Pixabay)