Obama

Trump: Obama nejspíše věděl o skandálu Spygate

„Nebyl žádný zločin. Nebyla žádná dohoda. Dohoda o velké věci. Teď tu není žádná dohoda, “řekl Trump Stephanopoulosovi v rozhovoru, „ to znamená, že to bylo tak připravené, podle mého názoru, že si  mysleli, že to vyjde,” řekl Trump s tím, že „ti milovaní“ z FBI  Peter Strzok a Lisy Page o jejich “pojistné smlouvě” věděli.

„Řekl bych, že o tom určitě musel vědět, protože v řetězci to spiknutí šlo velmi vysoko, ale to zjistíte. Tohle prohlášení ještě teď neudělám, ale řekl bych, že prezident Obama o tom musel vědět,“ odpověděl Trump na otázku, zda věří, že proti němu stála skupina lidí a za tím vším exprezident Obama.

Barack Obama věděl o skandálu Spygate. Obama chtěl svůj třetí termín pro Hillary Clintonovou,  nechtěl, aby někdo něco věděl o jeho osmiletém „zločinném“ působení v Bílém domě.

Jen několik týdnů před inaugurací Donalda Trumpa v lednu roku 2017 se Barack Obama, Joe Biden, Susan Riceová, James Comey, Clapper sešli v Oválné pracovně a diskutovali o falešné dokumentaci Steele.

Příští den pak ředitel FBI James Comey odcestoval do Trump Tower v New Yorku, aby Trumpovi sdělil, jak se mu to vše podařilo, a lhal Trumpovi, že se nemá čeho bát.

Trump má pravdu. Barack Obama musel vědět o skandálu Spygate.

Spygate je konspirační teorie iniciovaná prezidentem Donaldem Trumpem v květnu 2018, že Obamova administrativa implantovala špiona do jeho prezidentské kampaně v roce 2016.

Ve dnech 22. – 23. května 2018 Trump učinil tato prohlášení, aniž by poskytl důkazy, a dodal, že to vše bylo vedené snahou pomoci Trumpově soupeřce, Hillary Clintonové, vyhrát prezidentské volby. Řekl, že této osobě byla za to vyplacena “obrovská částka peněz”. Koncem  léta a na podzim roku 2016 začal profesor Stefan Halper, pracovat jako tajný informátor pro FBI a oslovil tři poradce Trumpovy kampaně zvlášť v tajné snaze vyšetřit ruské zásahy do voleb ve Spojených státech.

(zdroj: prvnizpravy.cz, foto: archiv)

Přejít nahoru