No neplatí to v neďalekom mestečku Villeurbanne, ktoré sa nachádza v departemente Rhône, v regióne Rhône-Alpes a v obvode neďaleko ležiaceho Lionu.

Podľa informácií, ktoré sa podarilo získať francetvinfo.fr bola dvojica najskôr slovne, neskôr aj fyzicky napadnutá dvadsiatimi okoloidúcimi. Udalosť sa mala stať v noci z 26 na 27. júla 2019 v okrese Buers, severovýchodne od mesta. Miestna polícia informáciu o útoku potvrdila aj ďalšiemu francúzskemu denníku Le Parisien.

 

Podľa informácií pár sa pokúsil pred útočníkmi utiecť a ukryť sa do neďalekej budovy. Z úkrytu zavolali na pomoc políciu. Kým polícia na miesto činu prišla, dvojica sa v nádeji, že útočníci už ušli, vyšla von. Tam na nich ale čakali železnými tyčami vyzbrojení útočníci. Hoci polícia onedlho na miesto činu prišla, bola tiež útočníkmi napadnutá. Polícia musela použiť aj slzotvorný plyn. Dvojica homosexuálov utŕžila niekoľko modrín a ľahších zranení a musela byť políciou odvezená na policajnú stanicu. Útočníkom sa ale podarilo ujsť a napriek snahe polície sa jej nepodarilo zadržať ani jedného z nich. Napriek tomu sa polícia prípadom začala zaoberať.

(SCa, ceskoaktualne.cz, foto: Pixabay)

Komentáře