Minulý týden ve dívčenské univerzitní škole ve městě Bhuj v indickém okrese Gujarat odvlečeny po několika desítkách na toalety, kde byli nuceni svléknout se do spodního prádla, aby dokázali, že nemenštruovali. K incidentu došlo poté, co si jedna z úředníků, která provozovala kolej, stěžovala, že některé studentky vstoupily do chrámu a do kuchyni, v době, která je zakázána (když je menstruace nemohou vstupovat).

Nyní, podle místního zpravodajství Hindu, ředitele školy byla pozastavena funkce na základě formální stížnosti podané jménem studentů.

K incidentu došlo v Shree Sahajanand Girls Institute (SSGI), místní vysoké škole provozované důvěrou Swaminarayan Chrámu. Dům uctívání je používán náboženskými stoupenci Swaminarayan, konzervativní náboženská sekta považovaná jeho stoupenci a je to pobočka hinduismu.

Do koupelen zavlečeno téměř 70 studentů, aby se svlékli. Studentky účastnice incidentu tvrdí, že byli zaměstnanci zneužíváni, než byli nuceni sundat si spodní prádlo a ukázat je zaměstnancům jako důkaz, že nemenstruovali.

Studenti to přirovnávali ke týrání „mentálnímu mučení“.

Otec jednoho ze studentů řekl, že když dorazil na vysokou školu, jeho dcera a několik jejích spolužáků k němu přišlo po incidentu a brečeli.

„Jsou v šoku,“ řekl otec. Státní ženská komise nařídila vyšetřování vyšetřovat.

„Mluvil jsem s místní policií o incidentu a budou zahájeny rázné kroky,“ uvedla předsedkyně Státní komise pro ženy Leela Ankolia. Tento incident nazvala „ostudným cvičením“ a povzbudila studenty, aby „přišli a mluvili beze strachu o svých stížnostech“.

Informuje portál Allthatinteresting.