„Se svoláním ústředního krizového štábu konečně začal fungovat systém řízení. Co ovšem fatálně selhává je bohužel velká část civilního obyvatelstva,“ poznamenal k tomu starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (ODS).

„Nemá smysl to rozebírat. Flagnantní ignorování přijatých opatření a doporučení. Domnívám se, že má li být dosaženo cíle, kvůli kterému byla opatření přijata, pak jsou (nikoli vinou krizového řízení) přijatá opatření pro jejich ignorování částí obyvatelstva zcela nedostačující,“ dodal.

„Povolat armádu a zpřísnit nařízení, nekompromisně sankcionovat jejich porušení, stav hraničící se stanným právem. Ignorantů je prostě venku moc. Pakliže to chtějí zastavit tak, aby to za měsíc kulminovalo já nevím na pěti tisících ofiko nakažených (padesáti real) a pár desítkách mrtvých, pak je třeba vynutit si to po zlém. Můj názor při všem tom dobrém, co jsem dnes viděl,“ zakončil rázně Novotný.

https://www.facebook.com/jakub.schreier.9/posts/822526231545574

„Když to člověk vidí, zavřít všechno, totální domácí karanténa,“ poznamenal novinář Mirek Motejlek.

https://www.facebook.com/mirek.motejlek/posts/3718749308167173

„Po pravdě řečeno, nevím, jestli na nás funguje cokoli jiného než přísné zákazy, resp. přísné zákazy spolu s přísnými tresty. Byl jsem nucen dnes projet část kraje Prahy a ačkoli bylo prázdněji, na totální karanténu to vskutku nevypadalo. Spousta lidí venku, s ochranou obličeje nízké jednotky procent. A pak Praha-západ, asi nejbohatší region v republice a v něm ten nejdražší krám čili Billa: personál nepoužívá naprosto žádnou ochranu, ze zákazníků měli roušku dva, rukavice nikdo,“ pozastavil se novinář Petr Kamberský.

„Jasně, já tomu hovno rozumím, ale poslouchejte aspoň šéfa Motola, který říká: ‚Karanténa znamená, že nikam nechodím. A když už musím třeba do práce, tak mám něco na obličeji a něco na rukách. KARANTÉNA ZNAMENÁ, ŽE SE VŠICHNI MUSÍME CHOVAT, JAKO BYCHOM BYLI NAKAŽENÍ.‘ Ale je to marný, je to marný, je to marný…“ dodal.

zdroj: parlamentnilisty.cz

RSS Protext – kultura

  • Grawemeyerovu hudební cenu získal netradiční chorál
    Louisville (Kentucky) 4. prosince 2023 (PROTEXT/PRNewswire) - Srbsko-americká skladatelka Aleksandra Vrebalovová získala Grawemeyerovu cenu za hudební kompozici na Louisvillské univerzitě za rok 2024 za netradiční sborovou skladbu „Missa Supratext" pro smyčcové kvarteto a dívčí sbor.22minutové dílo poprvé předvedla v roce 2018 v San Franciscu skupina Kronos Quartet, dlouhodobě známá podporou hudebních inovací, a San Francisco […]
  • Špindlerovská Andělská křídla ukazují cestu k budoucnosti bez kouře
    Špindlerův Mlýn (Trutnovsko) 4. prosince 2023 (PROTEXT) - Tradiční rozsvěcení vánočního stromu ve Špindlerově Mlýně bylo letos spojeno se slavnostním představením Andělských křídel. Tento nový foto point, umělecké dílo představující andělská křídla, je zároveň symbolem inciativy "Město bez kouře", k níž se Špindlerův Mlýn v letošním roce připojil. Jejím cílem je inspirovat obyvatele a návštěvníky […]
  • Podpora pozitivního chování u osob s PAS a intelektovým postižením: Vidět klienta jako individualitu
    Praha 4. prosince 2023 (PROTEXT) - Část lidí s intelektovým postižením nedokáže verbálně komunikovat. Když se jim něco nelíbí nebo s něčím nesouhlasí, nemají jinou možnost než vyjádřit se skrze náročné chování. Kniha o metodě podpory pozitivního chování přichází s jasnou změnou: vyjděme z potřeb klientů a přenastavme režim individuálně.Kniha Podpora pozitivního chování u osob […]