Jak již dříve uvedl Gatestone Institute:

„Podle nové studie švédské policie se počet dětí, které okrádají další děti, zvýšil o 100% za pouhé čtyři roky … V roce 2016 bylo proti dětem mladším 18 let 1 188 loupeží a teď vzrostl na 2 484. Počet násilných trestných činů, kdy je podezřelým dítě do 15 let, dramaticky vzrostl: V roce 2015 bylo nahlášeno 6 359 násilných trestných činů, kdy bylo podezřelým dítě do 15 let. V roce 2019 toto číslo se zvýšilo na 8 719 hlášených násilných zločinů “.

Tyto „loupeže“ nedávno ve Švédsku způsobily velké zděšení. V Gothenburgu zločinecký gang mladých donutil jejich oběť políbit nohy vůdců gangu, zatímco ho natáčeli. Poté mu dupali na tváři, až omdlel.

Ve Stockholmu okradli, vyrazili a kopali šestnáctiletou oběť. Na konci utrpení ji vzali za kostel, kde na něj močil jeden z pachatelů, zatímco mu říkali jména jako „zasraný Švéd“. Potom ho přinutili, aby si sundal oblečení a posměšně se mu smáli, oběť, známá pouze jako Liam, řekla švédské televizi. Gang to natočil a šířil na sociálních médiích.

Rodiče jednoho z pachatelů přišli do Švédska před šesti lety z blíže neurčené africké země, podle švédské televize, která je v únoru dotazovala. Rodiče pracují a říkali, že jejich syn dostal nakládačku za nic. Matka měla během rozhovoru hidžáb.

Ačkoli švédská média jen zřídka zveřejňují podrobnosti o etnickém původu členů gangu, některé mediální výzkumy ukázaly, že členové gangů jsou převážně buď zahraničními dětmi, nebo dětmi přistěhovalců. V roce 2017 švédská mainstreamová média Expressen vydala zprávu o 49 zločineckých sítích ve Stockholmu. Zpráva ukázala, že sítě se skládaly z 500 až 700 členů gangu: 40,6% členů gangu, které provedl průzkum Expressen, se narodilo v zahraničí; 82,2% mělo dva rodiče, kteří se narodili v zahraničí. Jejich hlavní zemí původu byl Irák, následovaný Bosnou, Libanonem, Somálskem, Sýrií a Tureckem.

„Je to způsob, jak ukázat svou sílu. Chtějí ovládnout místa. Dělají to strachem u jiných mladých lidí,“ řekl Thomas Petterson, analytik gothenburgské policie, v srpnu.

„Pokud jde o tyto druhy mladých lidí, dostanou kop ze skutku, místo aby šli po majetku,“ řekla trestní žalobkyně Linda Wiking.

O této formě zločinu však není nic nového. Jediným skutečně novým aspektem je, že zločin se stal extrémem do té míry, že ho dokonce ani švédská mainstreamová média nemohou ignorovat.

Komentáře