Silný vítr, který zasáhl Česko i zabíjel

Nejvíc výpadků je hlášeno z Moravy a z východu Čech. Jenom ČEZ, který je největším distributorem elektřiny, měl v neděli ráno hlášených 25 poruch na vedení vysokého napětí. Nejvíce jich bylo v Olomouckém a Moravskoslezském kraji. Bez elektřiny bylo téměř osm tisíc odběratelů, zejména v okresech Jeseník, Šumperk a Olomouc.

Také distributor E.ON, který působí především na jihu Čech a Moravy, přes noc zaznamenal výrazný nárůst počtu poruch. Celkem jich evidovali jedenáct poruch na linkách vysokého napětí a zhruba stovku poruch na linkách nízkého napětí. Bez dodávek elektrické energie bylo ráno zhruba 5700 zákazníků firmy E.ON. V Jihomoravském kraji se jednalo o více než tisíc domácností kolem Břeclavi a dalších 1400 odběrných míst kolem Blanska. Ve Zlínském kraji jsou problémy zejména v okolí Slušovic, kde má E.ON kolem 1300 domácností bez dodávek elektřiny. Na Vysočině je bez proudu přibližně tisícovka odběratelů, hlavně v okolí Třebíče.

Vítr zabíjel

Silný vítr má také jednu lidskou oběť. V Brně podlehlo zraněním dítě, na jehož kočárek spadla část stromu a vážně ho zranila. Strom spadl na dítě a ženu, která ho v sobotu odpoledne vezla. Podle serveru iDnes.cz dítě nepřežilo.

(SCa, il.foto: net)

Přejít nahoru