Šojgu německé ministryni: Z pozice síly?Tak na to se zeptejte dědečka!

Šojgu srovnával chování Kramp-Karrenbauerové s chováním školačky, jejíž otec nebo matka je ředitelkou školy, a dobře ví, že za útoky na studenty z jiné třídy nebo z jiné školy nedostane trest.

 

„Lidi, jsme v jiné škole, máme jiného ředitele,” zavtipkoval Šojgu.

 

Poradil Kramp-Karrenbauerové, aby se obrátila na svého dědečka, který jí řekne, jaké to je mluvit s Ruskem z pozice síly.

Šoigu připomněl Kramp-Karrenbauerové, jak německá armáda potápěla během druhé světové války civilní lodě přepravující uprchlíky. Například letos byla nalezena potopená motorová loď „Arménie“ s ostatky lidí na palubě. Loď byla potopena fašistickým letectvem 7. listopadu 1941. Potopení „Arménie“ je považováno za jednu z největších mořských tragédií v historii. Podle Šojga je to jedna z mnoha epizod války, o které by se mělo hovořit, když nás současná generace politiků „začne učit o životě“.

 

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharova reagovala na prohlášení německé ministryně  obrany o dialogu s Ruskem „z pozice síly“. Podle Zacharové je Německo v pozici „závislé země v bezpečnostní oblasti“.

 

„A to není můj závěr. Cituji samotnou Annegret, která připustila, že Spolková republika Německo je ve světě neudržitelná bez USA. O jaké „mocenské pozici“ tedy může mluvit? Zjevně ne o vlastní. Nebo má Kramp-Karrenbauerová klíče od Pentagonu? “ poznamenala Zacharová.

zdroj: prvnizpravy.cz

Přejít nahoru