Agent hlídky sektoru Laredo Matthew Hudak tweetoval fotografie pořízené ze dvou pokusů o pašování lidí, které byly narušeny agenty pohraniční hlídky na kontrolních stanovištích pro vnitřní imigraci. K incidentům došlo o víkendu, když agenti pokračovali ve svém úsilí o zákaz.

Fotografie ukazují 138 migrantů nacpaných do přívěsů v nebezpečných podmínkách. Navzdory tomu, že je v přívěsu zabalený bok po boku s malou ventilací vzduchu, nelze vidět žádného z migrantů, kteří nosí masky nebo jiné OOP, aby se zabránilo šíření koronaviru.

Během zpracování agenti identifikovali jednoho z migrantů jako dříve deportovaného sexuálního delikventa. V tweetu nebyly k dispozici žádné další podrobnosti o jeho kriminální historii.

Úředníci dosud nezveřejnili informace o národnosti 138 zadržených migrantů. Breitbart Texas se obrátil na úředníky hraniční hlídky sektoru Laredo s žádostí o další informace o dvou zákazech pašování lidí. Okamžitá odpověď nebyla k dispozici. Píše portál Breitbart.

O několik dní dříve zadrželi agenti pohraniční hlídky v tomto sektoru 83 dalších migrantů pašovaných do užitkových vozidel.

Komentáře