OBROVSKÉ množstvo Slovákov chce koniec mafiánskej vlády!

Už viac než 400 000 podpisov sa podarilo vyzbierať na iniciovanie referenda za predčasné parlamentné voľby. Povedali to predstavitelia opozičnej strany Smer-SD. Predseda Smeru-SD Robert Fico pritom len nedávno avizoval, že po Veľkej noci zasadne petičný výbor a dohodne sa na ďalšom postupe.

Predstava Roberta Fica ale je vyzbierať približne 500 000 podpisov. Ako povedal, očakávajú, že prezidentka Zuzana Čaputová dá referendovú otázku posúdiť Ústavnému súdu SR. Fico si tiež vie predstaviť, že sa bude skúmať každý jeden podpis.

Apolitickú petíciu za referendum iniciovali strany Smer-SD a mimoparlamentný Hlas-SD, pridala sa k nim aj neparlamentná SNS. Túto iniciatívu podporila aj Konfederácia odborových zväzov SR. Občanov sa chcú v referende pýtať, či súhlasia s tým, aby sa skrátilo ôsme volebné obdobie NR SR tak, aby sa parlamentné voľby vykonali do 180 dní odo dňa vyhlásenia výsledkov referenda. Na vyhlásenie referenda treba 350 000 podpisov od občanov, ktoré sa im ale dávno podarilo úspešne vyzbierať.

(SCa)

 

Přejít nahoru