K hroznému incidentu došlo v severním Innviertelu, v bytovém domě  v okresním městě Schärding. Tam Afghánec (16) údajně vylákal sedmiletou dceru souseda do sklepa, kde ji znásilnil. Když chtěl otec dívky zasáhnout, aby ochránil svou dceru, zbil ho do bezvědomí.

Podle deníku “Oberösterreichische Nachrichten” se hrozné utrpení odehrálo v sobotu. Když se otec zajímal, kde je jeho dcera, její mladší sestra vysvětlila, že sedmileté dítě předtím šlo s Afgháncem do sklepa. Muž už měl podezření na něco zlého: spěchal do sklepa, kde stále byla jeho dcera a podezřelý pedofil.

Otec se na Afghánce, který jeho dceru sexuálně zneužil, okamžitě vrhl. Situace se vyhrotila a následovala potyčka. Během potyčky otec dívky upadl tak zprudka, že ztratil vědomí, když dopadl na zem a udeřil se do hlavy. Muž byl převezen do nemocnice ve Schärdingu, podezřelý je na žádost státního zastupitelství v Riedu ve vazbě.

Tam se Afghánec zřejmě již přiznal, že spáchal nechutný zločin. Vyšetřování jde směrem k sexuálnímu zneužívání. V případě odsouzení hrozí údajnému pedofilovi trest odnětí svobody až na pět let. Vzhledem k jeho údajně nezletilému věku by však mohl vyváznout s mírnou trestnou výpovědí. Ve srovnání s tím by dospělému za takový hrůzný zločin mohlo dokonce hrozit až deseti let vězení, ale soudy jsou ve svých trestech často mírnější.

Na šokujícím případu je také výbušné to, že dosud pouze noviny Österreichische Nachrichten (OÖN) zmínily – byť skryté v běžícím textu –, že podezřelý má migrační minulost; většina novin o tom zcela mlčí. “Krone” o obžalovaném záměrně mluvil jako o “chlapci ze sousedství”. “Salcburk24 a Vorarlberger Nachrichten ho nazvali “teenagerem”. “Kurier” ho také nazývá “chlapcem”, zdůrazňující přátelský vztah Afghánce s rakouskou rodinou.

zdroj: necenzurovanapravda.cz