SEXUÁLNÍ VÝUKA NA VÍDEŇSKÉ ZÁKLADNÍ ŠKOLE SILNĚ ROZRUŠILA MALÉ DĚTI

Jsou to skutečně silná slova, která učitelka sexuální výchovy na základní škole s víceúrovňovým principem použila v květnu k „osvícení“ svých šest až desetiletých žáků. Učitelka použila panenku k vysvětlení pohlavního styku. Dívky mohou také používat prsty, řekla dětem při hodine sexuální výchovy. Některé děti byly poté silně rozrušeny a v rozpacích. Jeden chlapec učitelce řekl, že to nechce poslouchat. Odpověděla, že musí. Rodiče po skandálu chlapce odvezli ze školy.

„Náš syn by měl změnit školu“

„Takového syna jsme ještě nikdy neviděli, byl úplně zdrcen,“ řekli šokovaní rodiče rakouskému listu „Krone“.

„Měl by raději změnit školu. Protože už vidíme důsledky: pár dní po těchto rušivých lekcích si k nám přišel hrát jeho spolužák. Jako mnohokrát předtím si chlapec také hrál s naší desetiletou dcerou. Tentokrát jí najednou chtěl stáhnout kalhoty.“

Dalších několik rodičů znepokojeně oznámilo: „Učitelka jim vysvětlila, že pokud si nechtějí dělat děti, mohou použít kondom. Děti s touto informací nemohou nic dělat, jsou ještě příliš malé!“ sděluje dál naštvaný otec.

Expert: „Narušená přirozená hranice studu“

Peter Stippl, prezident Asociace pro psychoterapii, mluví o úplně špatné výuce: „To děsí děti! Získají špatný přístup k tématu a je narušena jejich přirozená hranice studu. Sexuální výchova musí být vždy přiměřená věku a vývoji. Mnoho šesti, sedmi nebo osmiletých – nebo dokonce starších – dětí neprojevuje o pohlavní styk zájem.“

Psycholog doufá, že se rodiče zapojí do strukturování výuky, a naléhá na ně, aby byli ostražití. Z úřadu radního pro vzdělávání Christopha Wiederkehra zaznívá, že je něco takového samozřejmě nežádoucí.

zdroj: voxpopuliblog.cz

Přejít nahoru