Pro podezření z podvodu chtějí zastavit vakcínu Pfizer: Rozsah předpokládaných vedlejších účinků je „gigantický“. Skupina švédských lékařů a výzkumníků podepsala petici za zastavení očkování Pfizerem

Začátkem tohoto měsíce odhalil British Medical Journal (BMJ), že na podzim 2020 subdodavatel společnosti Pfizer pravděpodobně provedl rozsáhlý výzkumný podvod. Stalo se tak během klíčové studie fáze III vakcíny proti onemocnění COVID-19.

Podle „whistleblowera“, nebo jinak informátora, společnost falšovala údaje, zaváděla pacienty a dokonce najala nedostatečně vyškolené vakcinátory.

Informátor rovněž odhalil, že společnost Pfizer nedostatečně sledovala hlášené vedlejší účinky ve studii fáze III a zaměstnanci provádějící kontroly kvality byli údajně přetíženi řadou problémů, které se objevily.

Skupina 16 švédských lékařů považovala zprávy o společnosti Pfizer za tak „mimořádně závažné“, že se rozhodla jednat a předložit petici za zastavení očkování vakcínou této firmy.

Podle lékařů zpráva „Podkopává důvěru ve společnost Pfizer, která je zodpovědná za testování vakcíny a za bezpečnost vakcíny, kterou v současnosti používají Švédové včetně stovek tisíc dětí.“

Předkladatelé petice rovněž naznačili, že rozsah předpokládaných vedlejších účinků vakcíny Pfizerem je „gigantický“.

„Rozsah počtu hlášených podezřelých vedlejších účinků vakcíny proti covidu je také obrovský, například ve Švédsku bylo během deseti měsíců očkování hlášeno 83 744 podezření na vedlejší účinky, což je více než 10krát více než všechny vedlejší účinky hlášené za rok během posledních let pro všechny léky a vakcíny, celkem asi 25 000 látek,“ píší ustaraní lékaři.

„Silné podezření, že části klinické studie vakcíny Pfizer nebyly provedeny vědecky přijatelným způsobem a kde výsledky studie nelze považovat za spolehlivé, v kombinaci s velkým rozsahem hlášených podezření na vedlejší účinky po očkování, mnohé z nich jsou vážné povahy. , nás jako lékaře, výzkumníky a imunology hluboce znepokojuje,“ dodává se v petici.

zdroj: hlavnespravy.sk

Přejít nahoru