Zabily ho drogy, ne policie. Rom ze severu: Nový vývoj

V červnu 2021 v Teplicích zemřel Stanislav Tomáš. Policie se ho pokusila zadržet, ale dopadlo to špatně. Sestra Stanislava Tomáše tvrdí, že za smrt jejího bratra mohli policisté a slíbila si, že to tak nenechá. Ale teď se zdá, že strážci zákona za smrt Roma nemohli. Už podle prvotních informací ho jeho tělo zradilo kvůli užívání drog.

Teď se objevil posudek, který říká, že policisté za smrt Stanislava Tomáše nemohou. Ale příběh tím nekončí. Teď se do věci vložila zástupkyně ombudsmana Monika Šimůnková.

„Policie červnovou událost popisovala do médií v rozporu se svědectvím zasahujících zdravotníků, na což upozorňuje zástupkyně ombudsmana Monika Šimůnková. Ústecký krajský policejní ředitel Jaromír Kníže čelí podobné kritice od soudů či úřadů opakovaně,“ napsal k případu server veřejnoprávního rozhlasu.

Monika Šimůnková tvrdí, že policie měla věnovat víc času a prostoru internímu vyšetřování, protože podle zdravotníků měla být Stanislavu Tomášovi poskytnuta pomoc ještě před jeho uložením do sanitky. Policisté ho však místo toho nechali ležet na zemi s pouty na rukou.

„Policisté jej nechali ležet bez pomoci na zemi s rukama spoutanýma za zády, přičemž v této pozici ležel bez povšimnutí (viz výpovědi zdravotníků) až do příjezdu ZZS (zdravotnické záchranné služby, pozn. red.) a pouta mu policisté sňali až na žádost zdravotníků!“ vypověděla jedna ze záchranářek při podání vysvětlení.

Lidé, kteří měli interní vyšetřování na starosti, podle Šimůnkové nevzali výpověď záchranářky dostatečně v potaz.

Není přitom bez zajímavosti, že ústecký krajský ředitel Jaromír Kníže vedl v roce 2005 zásah proti účastníkům párty CzechTek, která ve své době vzbudila hodně pozornosti. Policisté i tehdejší premiér za ČSSD Jiří Paroubek si vyslechli ostrou kritiku ze strany veřejnosti i opozice za příliš tvrdý postup strážců zákona.

zdroj: parlamentnilisty.cz

Přejít nahoru