Tento Rus, Sergej Kolocej, je muž, který zavraždil čtyři civilisty a dalšího mučil! Kyjev oznámil jméno podezřelého

“Butčští prokurátoři a policisté zjistili, že to byl právě tento voják, kdo 18. března v Butči zabil čtyři bezbranné muže,” napsala Venediktová na sociální síti. K jejímu oznámení jsou přiloženy fotografie podezřelého a záběry tří zavražděných osob.

Kromě toho Kolotej podle vyšetřovatelů 29. března mučil dalšího civilistu a nutil ho, aby se přiznal k podvratné činnosti proti ruské armádě. Ve sklepě ho fyzicky týral a nechal ho také přivést na “popraviště”, kde ho pod záminkou likvidace zastřelil u ucha.

Místopředseda vlády uvedl, že pracovníci prokuratury v Bukurešti byli schopni identifikovat Kolotseie na základě shromážděných důkazů, výpovědi oběti a po odborném posouzení pořízených fotografií. Ze zprávy není zřejmé, zda se dotyčná osoba nyní nachází v ukrajinském zajetí, ačkoli znění textu takovou možnost naznačuje.

Ukrajinská generální prokuratura již 28. dubna zveřejnila jména prvních deseti ruských vojáků podezřelých z podílu na krutém zacházení s civilisty v Buči. V případě Kolotseie se však jedná o první osobu přímo podezřelou z vražd.

zdroj

Přejít nahoru