Chraňte se před teplem. Rolety na střešní okna jsou nezbytností

V podkrovních vestavbách mají střešní okna nenahraditelné místo. Je ale zásadní si uvědomit, že právě u nich bývají střešní okna usazena vždy do roviny střechy, což znamená, že mají stejný sklon jako střecha samotná. Díky tomu do interiéru může pronikat hodně světla, ale stejně také více tepla, což je zejména v létě nežádoucí. I proto je důležité včas a správně řešit vhodné zastínění. Rolety pro střešní okna jsou klíčovým doplněk pro pohodlné bydlení.

Ochrana zvenku

Tyto doplňky mají sloužit především k ochraně interiéru proti přehřívání. Zabraňují už totiž tomu, aby se teplo vůbec dostalo do místnosti. Oblíbeným řešením bývá třeba venkovní lamelová roleta. Tyto typy rolet má svou funkci jak v létě, tak i v zimě. V létě chrání před zbytečným vedrem, v zimě pomáhá propouštět teplo dovnitř. Existují rolety, které se ovládají manuálně i elektricky, to už záleží především na vaší osobní preferenci. Jejich užívání je velmi komfortní, ale i energeticky úsporné. Další možností je také protisluneční venkovní roleta, která je vyrobena z umělých vláken odolných vůči vnějším klimatickým podmínkám. Chrání velmi efektivně před teplem, ale zároveň umožní dostatečný průchod světla do místnosti.

https://youtu.be/JmywX6TrUhE

Ochrana zevnitř

Doplňky umisťované na vnitřní stranu okna dovedou zejména regulovat intenzitu světla, které se dostává dovnitř. Nedají se příliš efektivně používat jako ochrana před teplem, protože se zahřívají a toto teplo se pak dále šíří do interiéru. Obvykle můžete vybírat z široké nabídky různých typů a materiálů, které dovedou zajistit v interiéru klidně i úplnou tmu. Někdy se dají využít i zcela standardní žaluzie, kdy jejich použití je v podstatě srovnatelné s těmi klasickými žaluziemi na běžném okně. Využívají se také plisové rolety. Doporučujeme nezapomenout také na sítě proti hmyzu do střešních oken.

Přejít nahoru