Tlupa Afričanů obsadila dům staršího Itala, ten se je snažil vyhnat s brokovnicí

K obsazení dochází různými způsoby. Asi nejčastější je případ, kdy zemře důchodce a zůstane po něm dům či byt, který zdědí potomci, kteří zatím nemovitost neobývají a navštěvují ji jen občas. Dalším případem je delší pobyt v zahraničí, kdy je byt či dům po delší dobu prázdný nebo – to zejména u starších lidí – během pobytu v nemocnici.

Případy, kdy je byt zabrán jen proto, že je naivní blbec pronajme obohacovačům, již nejsou příliš časté, neboť na to si po bezpočtu špatných zkušeností, které byly i medializovány, dává většina lidí pozor. Ovšem donedávna byly tyto případy velmi časté.

Z jakého ranku je tento případ není příliš jasné, každopádně se muži, kterému vetřelci dům obsadili, dlouhodobě nedařilo je vyhnat.

K masakru mohlo dojít v San Cipriano d’Aversa ve čtvrtek večer. Místní muž, podrážděný skutečností, že nemůže osvobodit svůj dům od rodiny násilnických imigrantů, kteří ho po nějakou dobu okupovali, na ně střílel poté, co byl napaden čtyřmi Afričany.

Šedesátiletý muž několikrát vystřelil  z brokovnice, kterou měl ve svém domě, proti Afričanům, kteří nelegálně okupovali nemovitost, kterou vlastní.

Podle toho, co vyšetřovatelům sdělil sám majitel domu i další svědci, se v poslední době několikrát snažil přesvědčit Afričany, aby z domu odešli. Nemělo to však žádný efekt. Vetřelci slíbili, že během několika dní odejdou, ale systematicky své sliby neplnili. Ve čtvrtek večer došlo k epilogu, který mohl mít úplně jiný konec. Muž se pustil do křížku s imigranty a znovu je žádal, aby vyklidili nemovitost, kterou je třeba zrekonstruovat, aby ji mohla využívat jeho rodina. Vznikla diskuse, další z dlouhé řady. Naštvaný muž vzal brokovnici a začal je s ní ohrožovat s tím, že musí okamžitě odejít.

Muž jim řekl, že svůj byt nutně potřebuje pro rodinu, aby tedy odešli. Imigranti ve snaze muže odzbrojit, viditelně podrážděni, ho napadli  a zranili ho na obličeji a pažích. Muž, který byl viditelně zraněn, nakonec znovu vzal brokovnici a vypálil několik ran proti vetřelcům. Pravděpodobně mířil zbraní nahoru, okolnost zatím není jasná, každopádně se do nikoho z nich netrefil. V tomto okamžiku, což způsobilo muži další zranění, se Afričané opět pokusili vyjmout muži zbraň z rukou.

Ruch přitáhl pozornost sousedů a kolemjdoucích, kteří zalarmovali policii. Policisté ihned nařídili zatčení čtyř afrických občanů, včetně ženy, a zatkli i 60letého muže ze San Cipriano d’Aversa. Nyní by mělo být objasněno, co se v domě přesně stalo.

Itálie je stát, který není schopen osvobodit domy od afrických squatterů. A pak vás zatknou, pokud se pokusíte dosáhnout spravedlnosti…

zdroj

Přejít nahoru