Ruské ministerstvo zahraničí oficiálně varovalo, že dodávka amerických raket delšího doletu Ukrajině bude klasifikována jako přímý vstup USA a Severoatlantické aliance do konfliktu na Ukrajině proti Ruské federaci!

Přesně podle mojí předpovědi z článku před pár dny došlo ve čtvrtek večer k očekávanému vývoji v postoji ruské vlády k dodávkám amerických zbraní na Ukrajinu. Maria Zacharova jako mluvčí ruského ministerstva zahraničí oficiálně prohlásila [1], že dodávka amerických raket delšího doletu ukrajinské armádě bude ze strany Moskvy považována za oficiální vstup USA a rovněž Severoatlantické aliance do konfliktu s Ruskou federací na Ukrajině.

Zdroje Bílého domu v USA ve čtvrtek uvedly, že Bidenova administrativa zatím na Ukrajinu rakety delšího doletu okolo 300 km nechce dodávat, přičemž tato neochota se dává do souvislosti z obav ze zabřednutí do války s Ruskou federací ještě před klíčovými volbami do Kongresu, které proběhnou začátkem listopadu. Pokud by ještě před volbami Rusko vstoupilo do války s USA, byl by to konec nadějí Demokratické strany na jakýkoliv dobrý výsledek ve volbách. Ovšem po skončení voleb se může stát naprosto cokoliv.

 

Maria Zacharova, mluvčí ministerstva zahraničí RF

 

Především je zde otázka toho, co by provedli republikáni, pokud ovládnou v Kongresu jednu nebo dokonce obě sněmovny. Mluví se o iniciaci impeachmentu Joea Bidena ze zdravotních důvodů a rozpadu kognitivních funkcí prezidenta, což by automaticky vedlo k přeorientování americké politiky v USA směrem dovnitř a do zvolení nového prezidenta by nikdo nechtěl rozpoutat na Ukrajině s Ruskem válečné dobrodružství. Ovšem pokud by Demokraté udrželi Kongres, alespoň jednu komoru, potom by naopak Ukrajina mohla být použita k odvedení pozornosti americké veřejnosti od výsledku voleb k válečnému úsilí.

Po volbách do Kongresu může přijít konec války na Ukrajině, ale klidně i III. světová válka

Prezident Biden by v USA vyhlásil válečný stav, převedl by průmysl do válečného režimu výroby, což by vedlo k masivnímu zaměstnávání a k výraznému poklesu nezaměstnanosti. Válka v Evropě by tak nastartovala americkou válečnou ekonomiku. Pentagon totiž očekává, že Rusko by s USA vedlo válku jen lokálně na ukrajinském písečku, což by podle všeho vyhovovalo i Ruské armádě.

Jenže takový střet by vedl k aktivaci Severoatlantické aliance a byla by jen otázka času, kdy dojde k jaderné výměně. Rusko by muselo neprodleně mobilizovat minimálně 2 až 3 miliony mužů a údery by musely být vedeny po celé Evropě, protože Rusko by nemělo už kam ustupovat. Celé NATO je totiž momentálně nasunuté na západní hranice Ruska, i když ty země ještě oficiálně v NATO nejsou, ale na to se už ani vlastně nečeká.

 

Joe Biden a jeho kognitivní kolaps po skončení projevu, podání ruky imaginární postavě

 

Celá ukrajinská hranice s Ruskem, tedy v těch částech, které nekontrolují opolčenci, je v podstatě hranicí NATO s Ruskem už teď a totéž platí o obrovské a 1 340 km dlouhé finské hranici, kterou už lze považovat za oficiální hranici NATO doopravdy, ne jenom jako. A v této chvíli je tedy ze západu Rusko obklíčeno přímo na čáře doteku od polárního kruhu až dolů k Černému moři.

A to nemluvíme o Gruzii, kde má proběhnout referendum [2] o vstupu země do války s Ruskem. Gruzínská vláda na žádost Kyjeva nechá své vlastní obyvatele, jako první země na světě, hlasovat o vyhlášení války jiné zemi a o otevření druhé válečné fronty na Rusko, vedle fronty z Ukrajiny. Panečku, oni opravdu to Rusko k tomu dotlačí, aby ty jaderné zbraně použilo, o tom nepochybujte.

Více jak polovina Slováků chce výhru Ruska na Ukrajině, zatímco polovina Čechů chce od Rusů levný plyn i navzdory válce na Ukrajině

V souvislosti s tím je zajímavé, že podle průzkumu na Slovensku chce 52% občanů země pod Tatrami vítězství Ruska v konfliktu na Ukrajině [3]. Šokující výsledek průzkumu potvrzuje, nakolik se politika slovenské vlády rozchází od přání lidu. Jen 30% Slováků chce vítězství Ukrajiny a skoro 18% lidí uvedlo vyhýbavě, že nevědí anebo neumí na otázku odpovědět. To samo o sobě je obrovské číslo lidé, kteří jako nevědí, ale to si lze vysvětlit jako obavu a strach lidí ze své odpovědi, protože se báli říct, že chtějí výhru Ruska.

Asi nemusíme uvažovat nad eventualitou, že by lidé se báli odpovědět, kdyby chtěli říct, že podporují Ukrajinu. Takže s velkou pravděpodobností dost velkou část z těch 18% lidí můžete přiřadit navíc k těm 52% podporujících výhru Ruska. A to je neuvěřitelná zpráva, především pro redaktory sórošovských neoliberálních deníků na Slovensku. Je to pecka do hlavy, protože se ukazuje, že lidé na SK si zachovávají zdravý a vlastenecký rozum a pohled na celý konflikt, ve kterém 8 let se kyjevská junta pokoušela vyvraždit ruské etnické obyvatelstvo na Donbasu.

 

Nedostatek levného ruského plynu vyhnal 3. září 2022 na Václavské náměstí odhadem 100 00 lidí

 

Jenže ani v Česku na nákupní frontě to nevypadá o nic hůře. Podle agentury Kantar a na základě průzkumu pro Českou televizi prakticky polovina Čechů chce jednat [4] s Ruskem o dodávkách levného plynu pro ČR, zatímco proti je 43% občanů. Energetická krize v ČR dokazuje, že česká rodina není protirusky naladěná, nejde o konceptuální nenávist, protože rodiny si uvědomují realitu vlastního života, že zkrátka bez levného plynu z Ruska se prostě blahobyt do českých domácností už nikdy nevrátí.

To není nadsázka, pozor! To je konstatování faktu, který bude platit pro všechny země EU! Bez levného plynu a bez dostatečných objemů levného plynu se prostě konjunktura Evropské unie udržet nedá. To je vyloučené. A dostatek plynu za nízké ceny umí do Evropy dodat jenom jedna jediná země na světě, a to je prostě Rusko a nikdo jiný! Strany české opozice musí tyto argumenty během podzimních demonstrací a protestů neustále opakovat na tribunách a zdůrazňovat lidem, aby to opakovali a šířili dál! Bez levného ruského plynu už nebude nikdy dostatek plynu na topení, ani na průmyslovou spotřebu! A to ještě není to nejhorší!

VIDEO: Tak už to začalo a letadla vozí zraněné ukrajinské vojáky do nemocnic po celé EU

Na německé alternativě se začínají šířit svědecká videa o tom, jak letadla vozí přímo z fronty zraněné ukrajinské vojáky k léčení v německých nemocnicích. Na Telegram uniklo dokonce i video dopravního ukrajinského letadla, které má vymontované sedačky pro pasažéry a místo nich tam jsou lůžka s naloženými ukrajinskými vojáky. Lidé se začínají ptát na sociálních sítích a obávají se, že jim budou odloženy naplánované operace, pokud těch vojáků začne být více. Podle informací je vozí letadly po celé EU a svědci to popisují jako horor, přiváží je na korbách náklaďáků přímo z fronty na letiště v Kyjevě, je to doslova jako vytahování masa z ruského mlýnku. Jedno z uniklých videí z takového letu máte níže.

 

 

Drtivá většina zdravotních sester z Ukrajiny utekla do EU, takže v ukrajinských nemocnicích chybí personál, nemocnice jsou paralyzovány, takže ukrajinští vojáci jsou nakládáni do letadel a vozí je podle informací do Polska a sem do Německa. Jenže příliv pacientů z fronty je tak obrovský, že se očekává, že letadla začnou vojáky vozit i do dalších zemí EU.

To video potvrzuje, že situace je alarmující a evropské orgány zatím oficiálně potvrdily, že léčí jenom 1 000 ukrajinských vojáků [5]. Více EU přiznat nechce. Není vůbec jasné, jaké jsou dohody mezi Kyjevem a EU, ale pokud budou pokračovat sebevražedné operace ukrajinské armády jako v Charkovské oblasti, kde podle posledních informací padlo na 30 000 ukrajinských vojáků, tak se dá očekávat, že tisíce zraněných vojáků se začnou objevovat v nemocnicích po celé EU.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Zdroj: aeronet.news

Přejít nahoru