Aktivisté hodili Topolánkovi muffin do obličeje, uvedli důvod

Členka biotické pekařské brigády dne 15.12. v kině Dlabačov naservírovala Mirkovi Topolánkovi bohatě ozdobený muffin. Přímo do obličeje.

Topolánek je totiž Křetínského člověk a brání řešení klimatické krize. Dlouhodobě pracuje ve firmách spojených s EPH, které ničí planetu spalováním uhlí a plynu.

Je manažerem EUSTREAMU, který vydělává na transportu plynu z Ruska, byl členem dozorčí rady elektrárny Opatovice a nyní je předsedou teplárenského sdružení za Plzeňskou teplárenskou.  Křetínský si kupuje média i vlivné lidi, nás si ale nekoupí.

Daniel Křetínský tvrdí, že miluje demokracii. V situaci, kdy jeden člověk vlastní elektrárny, doly i média ale žádná demokratická debata neexistuje. Fosilní kapitalimsus nefunguje. Dává příliš velkou moc do rukou pár lidí, kterým záleží jenom na zisku.

Daniel Křetínský je toho zářným příkladem, fosilní olichargie ale ovlivňuje veřejnou debatu i energetiku po celé Evropě.  Účastnice akce se hlásí k odkazu kolektivu Biotic Baking Brigade, fungujícím v 90. letech. Muffin byl veganský a vyrobený z vyhozených potravin.

zdroj

 

Přejít nahoru