Ilustrační obrázek foto Pixabay

Švédsko vyzvalo EU k tvrdému zásahu proti imigraci, který by zastavil terorismus, s pravicovým příklonem vůči muslimům, který by mohl zostřit rozdělení.

Ministři EU by měli v prosinci diskutovat o tom, jak zabránit útokům, jako bylo zabití dvou švédských fotbalových fanoušků islamistickým extremistou v Bruselu 16. října, uvedla švédská vláda v dopise v úterý (7. listopadu).

„Nedávno jsme opět viděli, jak se ošklivá tvář terorismu ukázala v srdci Evropy, když byli během fotbalového zápasu v Bruselu zastřeleni tři švédští občané (třetí oběť byla zraněna) jen proto, že byli Švédové,“ uvedli švédští ministři spravedlnosti a migrace Gunnar Strömmer a Maria Malmer Stenergardová.

Pětačtyřicetiletý Tunisan Abdessalem Lassoued vstoupil do EU přes Itálii v roce 2011 a před smrtící střelbou žil ve Švédsku a Belgii.

Bylo „zásadní, aby osoby, které by mohly představovat hrozbu pro naše země a životy našich občanů, byly odhaleny a identifikovány, když se pokoušejí vstoupit do schengenského prostoru“ předtím, než budou deportovány „rychlým, bezpečným a účinným způsobem,“ uvedlo Švédsko.

RSS Protext – kultura

  • Nákupní centrum Palladium představí exotickou cestovatelskou výstavu „Tajemná Indonésie“
    Praha 5. prosince 2023 (PROTEXT) - Unikátní výstava „Tajemná Indonésie“ bude slavnostně otevřena vernisáží 6. 12. 2023 v 17.30 hodin v nákupním centru Palladium v Praze. Účastníci vernisáže se mohou těšit na přivítání indonéskou velvyslankyní, taneční vystoupení nebo drobné indonéské občerstvení připravené indonéskou ambasádou. Výstavou provede organizátor výstavy, jednatel cestovní kanceláře CK Livingstone, Rudolf Švaříček.Výstava […]
  • Ve Výstavní síni Mánes se konala 1. sálová aukce Art Capital
    Praha 5. prosince 2023 (PROTEXT) - Art Capital/1. sálová aukce/Výstavní síň Mánes/3.12.2023Ve Výstavní síni Mánes se konala v neděli 1. sálová aukce Art Capital, během které byla vydražena umělecká díla v celkové hodnotě 16,887.600 Kč, s aukční přirážkou 20 %. Do aukce se zapojilo přes 200 dražitelů a prodejnost dosáhla 81 %.Vrcholem večera a současně […]
  • Darujte zážitek plný filmové hudby
    Praha 5. prosince 2023 (PROTEXT) - Lámete si hlavu s dárkem pro filmového nebo herního nadšence? Se vstupenkami na koncerty Filmové filharmonie jistě nesáhnete vedle. Po novém roce chystá orchestr nejoblíbenější programy FANTASY a GAMES.Nezůstane se na ně prášit ve skříni, málokdo je bude chtít vyměnit, a navíc si je můžete užít společně. Zážitky jsou […]