Německo: Teroristé se převlékají za uprchlíky.Pozor na vánočních trzích!

Spolkový Úřad pro ochranu ústavy varuje: Islamističtí teroristé se mísí s uprchlíky z Ukrajiny. Hlavní pozornost je věnována vánočním trhům. Zvláště jedna skupina pachatelů je extrémně nebezpečná.

Předseda durynského Úřadu pro ochranu ústavy Stephan Kramer varoval před islamistickými teroristy, kteří přijeli z Ukrajiny jako údajní uprchlíci. „Islamisté vždy používali únikové cesty a únikové pohyby k pašování potenciálních bojovníků do Evropy,” řekl Kramer pro Handelsblatt. „Proto bylo tak důležité okamžitě zkontrolovat co nejvíce lidí, kteří vstoupili do země, a zjistit jejich totožnost, nejen při žádosti o sociální dávky.”

V kombinaci se sympatizanty Hamásu, kteří již žijí v Německu, existuje v současnosti „značný potenciál nebezpečí“. Kramer dále uvedl, že zvláště nebezpeční jsou jednotliví pachatelé, kteří mohou „zaútočit kdykoli bez rozkazu nebo struktur“. Válka mezi Hamásem a Izraelem se pro islamisty „stala motivačním spouštěčem“. To se týká nejen Židů, ale všech, kdo jsou vnímáni jako příznivci Izraele.

Více info na prvnizpravy.cz, Titulní obrázek: Pixabay.com/maatcheck

Přejít nahoru