Piráti se snaží ovládnout naše životy: Bere nám stát přes eDoklady svobodu a soukromí?!

Nový státní projekt nazvaný eDoklady? Ne, děkuji, státu a Pirátům, kteří ho tlačí, nedůvěřuji a tahle novinka mě jenom vytočí do běla! Nejdřív slibují, že to bude revoluce pro občany, a pak to celé spustí a co? Systémy nefungují! Ti, kdo se zkusili zaregistrovat jen reportují, jak je celý systém nefunkční!

A teď mi říkají, že tohle je pro moji bezpečnost? To je vtip, že? Státní orgány nás sledují a teď mi chtějí vnutit do telefonu své eDoklady? No jistě, budou tak mít přístup ke všem mým údajům a bude to jen další krok k tomu, aby mě sledovali 24/7.

A co ještě horší? Tvrdí, že to je pro naši bezpečnost, ale já vím, že za tím je jen snaha o kontrolování nás, občanů! A co bude dál? Přijdou s tím, že hotovost je zastaralá a že všechny platby musí být digitální? A co se stane s našimi penězi? To si budou státní úřady přivlastňovat každým stiskem tlačítka?

Takhle nám berou svobodu a soukromí kousek po kousku. Věřte mi, tohle není prospěšný krok pro občany, to je krok směrem k totální kontrole a ovládání. Jsem rozezlený, protože tohle není to, co bychom měli chtít od našeho státu. Naopak, tohle je krok směrem k dystopické budoucnosti, ve které budeme sledováni a ovládáni jako marionety.

Přejít nahoru